Moj vrt

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

5. jun 2016 15:20

babka 1951 lepa solata,jaz imam tudi tako ,jo obtrgavam in potem v parih dneh spet zraste tako da jo imam skoraj celo poletje dokler ne gre v cvet

čebulka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

11. jun 2016 10:12

A mi zna kdo odgovoriti na naslednje?

-kako vem, kdaj bo krompir kifeljčar za pobrat? Še nikoli nisem sadila krompirja, zelenje je visoko kakega pol metra, bujno...

 

-Zakaj mi solata nič ne raste? V isti gredi imam še paradižnik in bučke, oboje zelo lepo raste, solata pa takšna, kot sem jo posadila. Že več, ko mesec no zrastla niti za centimeter. V senci ni, zemlja je vlažna, pognojena (visoka greda), barva sadik lepa, sadike čvrste, samo niti malo ne rastejo. Kaj bi jim lahko dodala? Pa ravno solate sem se najbolj veselila...

čoko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

11. jun 2016 12:12

čoko, si posadila sadike iz kontejnerčka, ki so imele že zelo razrasle korenine, skoraj brez zemlje med njimi? Če ja, si te korenine dobro razrahljala in malo potregala konce? Če ne, potem je to lahko razlog, ker včasih korenine ne najdejo poti iz svojega prejšnjega okolja. Kaj drugega mi ne pride na misel.

rimljanka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

11. jun 2016 18:50

Rimljanka,nisem in res so korenine bile skoraj brez zemlje. Bom šla zdaj izpulit nekaj sadik in zrahljala korenine,če je to vzrok, bo verjetno čez teden že razlika... Hvala!

čoko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

11. jun 2016 19:06

Upam, da pomaga in poročaj, prosim, izkušnje so dragocene tudi drugim.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

11. jun 2016 20:43

Že drugo leto imam težave z jagodami na balkonu in tudi v vrtu. V koritih se listi sušijo in so obžrti. Jagode so obilno obrodile, sedaj je počasi čedalje slabše. Lani so mi skoraj vse propadle. 

Na vrtu pa se mi pojavljajo rdeče pege po listih, čeprav sem letos vse presadila, pa nove nakupila in spet.

S čim se lahko lotim bolezni saj ene cvetijo, ene imajo plodove? 

Gnojila sem spomladi s Plantello za jagode. 

Nekaj sadik sem nesla k mami, nič težav. Je kriva zemlja? 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

12. jun 2016 14:04

čoko je napisal/a:
A mi zna kdo odgovoriti na naslednje?

-kako vem, kdaj bo krompir kifeljčar za pobrat? Še nikoli nisem sadila krompirja, zelenje je visoko kakega pol metra, bujno...



čoko

Izruvaj eno ali dve sadiki in boš videla kaj je notri. ali pa malo pobrskaj po zemlji okrog rastline in poglej kako veliki so krompirčki. Pri nas je danes za kosilo domač krompirček tretjič. Sama ga izkopavam postopoma.

 

http://www.mojalbum.com/tajda

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

21. jun 2016 15:30

A je ze kdo populil zimski cesen? Moj je precej rumen, pa tudi tistih poganjkov na katerih je seme nima. Kako to? Lani jih je imel.

buča

satilon  

član od: 21.12.2014

sporočila: 345

21. jun 2016 20:25

Jaz se ne....bom ta vikend ali pa naslednji. Je tudi moj tudi ze malo rumen.

satilon

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

21. jun 2016 23:08

Tudi jaz ga še ne bom pobrala sem ga pa porezala na približno 30 do 40 cm ker ježe začel cveteti,sem ga lani tudi porezala kot mi je svetovala ena starejša gospa ker se tako bolj "redi" in je bil res lep zelo debele stroke je imel smo ga imeli do maja,pa na vrtu imam veliko hrena pa ga tudi vsake toliko porežem-liste cisto tik ob zemlji in je jeseni lep-korenine kot iz trgovine

upam,da sem kaj pomagala

čebulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti