Moj vrt

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

4. apr 2015 16:26

Kaj pa bakrena žica okoli vrta? Baje jih odganja. Jaz sem že tudi našla male črne polže brez hišic okoli nasekanih drv in na travi. Zima je bila premila, pa so lahko preživeli. Zaenkrat še niso odkrili solate na vrtu in upam, da tako tudi ostane 



yulchi

Sporočilo je spremenil(a) yulchi dne 04. 2015 16:34

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

17. apr 2015 13:22

Letos pa počasi napredujem,  zdravje odpove sredi najlepšega vremena. Prekopano je skoraj 3/4 vrta, posajeno pa: česen, grah, solate - sadike in berivka, rukola, por, peteršilj, zelena, kolerabice,  drobnjak je od lani. Za šalotko in čebulo je skoraj pripravljen teren, pa bo kak dan moralo počakati. Luštrek tudi lepo poganja. Pa zelišča tudi- melisa, meta, origano, žajbelj, rožmarin...

Včeraj sem dobila na tržnici kifelčarja pa mora še malo skaliti, čez pol ure pa dobim zabojček krompirja od moje mami in bo takoj romal v zemljo, kjer je vse pripravljeno kljub dežju. 

Naslednji teden pa še  korenček, rdeča pesa, špinača in upam, da še zelje. Potem pa počitnice, malo oddiha in spet na delo...

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

17. apr 2015 19:41

Letos je ogromno polžev. Očitno je lanska mokra letina naredila svoje. Tale pregrada, polži so trenutno zakopani kar v zemlji...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

18. apr 2015 13:11

Prosim nasvet, omenjajo nizke temperature čez noč, ali moram zeleno, peteršilj in kolerabice pokrit s kopreno?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

18. apr 2015 17:00

Po mojem ja, ker bo sicer vse, kar je že zunaj vzela slana, sploh, če bo noč tihaj in jasna, okrog pa vrhovi na novo zasneženi,. Če pa bo pihalo je manjša verjetnost za pozebo.

V Vipavski dolini že od poldneva piha burja, je pa bilo tam okrog dvanajstih tudi samo 4 oC. Sedaj se pa že tudi jasni.  

tedyka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

18. apr 2015 22:06

Sem pokrila, bom lažje spala, hvala.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

26. apr 2015 16:19

Polži se pri meni še niso tako množično pojavili.sem pa lani ugotovila,da najbolj zaleže,če jih z škarjami prerežete na pol in pustite na vrtu.po mojem jih vonj po poginulih polžih odganja.pa še naslednji dan jih praktično ni več vidno,saj jim očitno  izpari precej vode.

predvsem pa,da je vrt vedno čist,ne puščate opuljenih plevel ali ovenelih listov,saj se polži tam zadržujejo in množijo.tudi po 1000 na enega polža letno.

to so moje izkušnje

 

lp 

tulipanka

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

27. apr 2015 14:16

Ali se da radič, ki je od lanskega leta na gredici, pa zdaj hoče že v cvet, še na kakšen način porabiti? Nekje sem zasledila, da se ga poreže na 3 cm in pokrije, a ne vem, če to ne velja le za pozimi?

Katrca11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti