Moj vrt

sadjarvid  

član od: 3.12.2005

sporočila: 18

30. okt 2012 6:57

Če so korenine  v glavnem še cele,  in ti je sliva všeč, jo postavi in ji daj oporo, da si opomore. Seveda če je še mlada , po sliki sodeč je, zato se splača potruditi, ker novo nasajena sliva začne relativno pozno roditi. LP Vido.

sadjarvid

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

30. okt 2012 20:04

Upam, da si stresel sneg z nje, da si jo rešil teže snega. Če si in ni polomljena se bo sama poravnala. Mi smo dva dni zapored stresali sneg z dreves in grmičkov, posebej s pušpanov in magnolij. Najbolj so nastradala drevesa z velikimi listi, ki so bili še na drevesih. 

Danes je sonce topilo sneg in reševalo drevesa.

 

jovita

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

30. okt 2012 20:14

Pred veliko lwti je pri nas eno podobno sneženje napol izpulilo odraslo višnjo, na eni strani so ji vse korenine pogledale iz tal. Poravnali smo jo, močno pohodili prst nad delom, ki je bil izpuljen, jo privezali in podprli tako, da je imela oporo in korenine, ki so bile izpuljene, niso nosile teže čez zimo. Še mnogo let nam je rodila.

Poskusi, boš pa potreboval pomoč kakega kamerada.

rimljanka

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

2. nov 2012 9:10

No, druga runda čebule se mi ni obnesla (ni bila stoletna, temveč običajna), vem za drugo leto. Se pa zaenkrat še obnese grah  Imam pokritega s kopreno v "šotorčku". Malo ga je načel tisti minus, ampak stroki se še debelijo, vsakih nekaj dni najdebelejše poberem in sproti spravljam v skrinjo. Ne bo ga za čez celo zimo, za enih par rižot in čorb pa  In, si morete mislit, frajer bi še delal cvetove :)

Še vedno čakam, da se "oglavi" zaenkrat še listnato kitajsko zelje. Verjetno bo zdaj, ko bo mraz

rag_doll

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. nov 2012 15:36

Vsem se zahvaljujem za nasvete ( tudi rosie ), evo, danes sem je dvignil:

začetek dvigovanja:

še mal pa bo:

tako delo, seveda, ne opraviš sam, rabiš pomoč:

in tako je videti, končno podprta sliva.

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. nov 2012 15:42

No, če sem že v vrtnarskem forumu, a veste kako je videti koper na jesen. Evo:

stebla so bolj odebeljena, da lahko nesejo težo snega, ja kaj češ, to je evolucija prinesla.

Čuj, jaz, da ne vem kako je videti koper, ko sem ( skor ) izvedenc.

ežoj

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4538

3. nov 2012 16:46

ežoj, , zahvaljujoč nadzornemu !

lp

 

mzm

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

3. nov 2012 17:57

O, super za tvojo slivo. Sicer pa, ob kar dveh nadzornikih ti je moralo uspeti.

Aja, okol kopra pa, saj veš, aneda, da...................... (pa kaj bi, je stvar brezupna, tebe kaj naučit. ).

A brstični ohrovt pa še ni zašel na jedilnik, vidim, da je skoraj kot palma velik.

rimljanka

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

14. nov 2012 11:00

Poročilo z mojega napadenega vrta: zmaga voluharja.

 

Požrl celo gredo mešanice radičev, ravno ko so začeli delati glavice. Vsakič ko sem prišla na vrt, je bilo več poležanih listov, na sredini pa luknja. Zadnjih nekaj glavic rešila in presadila na rezervni vrt.

Požrl vse pore, dve vrstici prepikanih. Stebla lepo ležala poravnana.

Edino brstični ohrovt sem rešila. Ker mi ga je požrl lani, sem letos dala sadike v jogurtove lončke z odrezanim dnom, pa okoli korenin nametala vejice pikajoče ciprese. In ni požrl nobenega, zato jih imam sedaj preveč. Sem pa nekaterim odrezala vrh in so res na hitro začeli delati velike brste. Tisti z rastočim vrhom so pa bolj počasni. Ravno prav.

Motovilca očitno ne mara ali pa so koreninice premajhne za požeruha.

Napoved vojne: če ima kdo še kako preverjeno idejo, poleg tistih, ki so bile že tukaj navedene, kako odvrniti oz. uničiti voluharja, kar na plano z njo, sem bojno razpoložena.

lartep

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

14. nov 2012 11:07

lartep je napisal/a:

Napoved vojne: če ima kdo še kako preverjeno idejo, poleg tistih, ki so bile že tukaj navedene, kako odvrniti oz. uničiti voluharja, kar na plano z njo, sem bojno razpoložena.


lartep

 

Saj ne vem, mogoče ti je kdo že svetoval kaj podobnega, ampak: kaj če bi si omislila mačka?

Blanchy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti