Moj vrt

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

28. sep 2012 14:05

baška je napisal/a:

tudi meni cveti paprika in feferoni, bolj kot v sezoni! Pa melancani....

baška

 

Hehe, ja, tudi pri meni. Po enih 15 cvetovih se mi je le en prijel in bo tak fletkan mini. Morda celo zraste kaj več ali še kakšen zraven

rag_doll

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

28. sep 2012 14:21

Ste imeli srečo dobit ptujski jesenski česen

rag_doll

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

29. sep 2012 8:41

Meni paradižnik zdaj obilno cveti in zori, prav tako fižol in kumare, brokoli je začel delati prve cvetove, maline se povešajo od obilnih plodov, solata ledenka dela glave.

Ćeprav imam vrt šele drugo leto, se mi zdi, da je takih jeseni, kot je letošnja, malo.

rosie

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

29. sep 2012 11:21

Letos sem prvič posadil kitajsko zelje(avgusta) in sedaj imamo krasno letino-glave večje kot v trgovini,samo zunanji listi so malo naluknjani,ki pa se tako ali tako potrgajo stran.

Drugo leto bo spet na vrsti!!

polarbear

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

29. sep 2012 11:42

Meni se je pa letos že drugič zgodilo, da mi špinača ni skalila. Pomladi sem mislila, da je bilo morda presuho, a sedaj to ne more biti razlog, saj nas zaliva že ves čas od setve. Kaj bi bilo lahko krivo?

Lisa

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

30. sep 2012 5:03

Verjetno je krivo seme. Če mi recimo peteršilj ne skali, zamenjam seme in v drugič gre bolje.

 

Migla

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

30. sep 2012 8:46

Lahko so bili pa kaki jedci na delu. Letos so ptiči ves čas lačni, pa miši, pa......

rimljanka

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

5. okt 2012 20:26

Pozdravljeni

 

Rada bi vas povprašala,če ima kdo kaj izkušenj z rožo "prinašalka denarja" oziroma mislim,da se ji drugače reče Zamija?

 

Namreč v trgovini kjer občasno pomagam,je kar nekaj teh rož.Vse so zeeelo goste.Stebla imajo nekatere visoka tudi okrog metra,cm gor ali dol.

Določena stebla so malo počrnela,listi pa so lepe temno zelene barve.Večino časa so povezane v šop.

 

Ker so rože res goste ,me zanima,katera stebla lahko porežem stran,ter dam priložnost ,da se naredijo nova.

Kako se to tudi kaj zaliva.Lonec je res velik,tako da nimam nekega občutka.

Prosim za vaš nasvet in izkušnje.

 

Hvala

kriznana

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

7. okt 2012 19:30

Naj se pohvalim (kot ponavadi), da končno lahko jemo domač motovilec. Verjeli ali ne, posejala sem ga na začetku avgusta, takoj ko sem izkopala krompir. Nato pa sem čakala, čakala, čakala... pa nič. Kriva je bila suša, domače seme, dejstvo, da ga nisem dala za par dni v zamrzovalnik, ... itd. Ampak sedaj ga imam končno celo njivico, raste sicer počasi, vendar ga nabiram glede na to kako je kateri pospešil.K sreči ga ne marajo ne ptiči, ne srne in ne voluhar ali strune.Tako, ga bomo kar nekaj časa jedli, če ne bo prehitro zime.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti