Moj vrt

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

3. jun 2012 13:13

Pri nas imamo 3 mačke na vrtu, pa prav nič ne zaleže. Jih lov ne zanima. Voluhar pa dnevno ruši kropir, šparglje in ostale dobrote. Grrrr ... Kupili smo tudi past, a žal ne pomaga. Včeraj smo imeli veliko bitko z žveplenimi trakovi na 5ih vhodih, izzid je seveda jasen,  danes je v rove dobil porcijo tise. Amapk misim, da ga tudi to ne bo zmotilo. Adijo pamet ...

magnolija

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jun 2012 14:48

Bijem bitko brez zmage s polži (onimi, vinogradniškimi). Na krožniku delikatesa, na vrtu pa - mora. Jih pa res samo pobiram - nič kemije še nisem spustila na vrt. Kaka rešitev? Ok, vem, da smo na teh straneh že govorili o tem, ampak časa, pregledati 185 strani, pa ne bi glih imela. Požrejo mi pa vse - od solate do redkvice, zdaj so se lotili mehiških kumar in fižola, feferone sem pa rešila na okensko police in zdaj rastejo kot ubrisani.....

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

3. jun 2012 15:01

Plantella proidaja nekaj BIO na to temo, se mi zdi. Vsekakor pojdi v kak Merkur ali kaj podobnega in malo poglej in povprašaj. In upaj, da pride sušno obdobje. Ker najbrž si kakšne indijske tekačice ne bi umislila, jih pa zelo, zelo pohvalijo.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jun 2012 15:45

Indijske tekačice? Pri treh mačkah, treh kačah in papagaju? Može i to - bom pač s.p. ZOO

lp

P.s. A se indijske tekačice lotijo vseh polžev? Sem mislila, da samo onih, rdečih lazarjev.

cervus

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. jun 2012 17:06

Elaphus, ne vem kolk velik vrt ( gredo ) imaš, a je možna rešitev, da okrog in okrog narediš mejo cca 5-10 cm široko od pepela ali apna? one, ki so noter pobereš, drugi ne pridejo! ( lahko tudi desetcentimetrski trakovi bakrene pločevine, sam  takrat privabiš ene druge nepridiprave ).

ežoj

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jun 2012 17:59

Hvala za nasvet, z lesnim pepelom se bo lepo izšlo, z bakreno pločevino pa ne, imamo enga v familji, ki vse podobno še toplo troga na Dinos

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

3. jun 2012 19:51

Namesto pelea pomaga tudi žagovina enake širine. Vsaj tako pravijo.

rimljanka

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

3. jun 2012 19:57

Elaphus , tudi zdrobljene jajčne luščine pomagajo .

Tako , kot je napisal ežoj za pepel , lahko posuješ tudi jajčne luščine ( zdrobljene ) okrog in okrog vrta , krog mora biti sklenjen . Tiste , ki so že v vrtu pobereš , novi pa ne bodo prihajali , ker jih pika . Luščine znajo bit kar ostre , pa še dež jih ne spere  .

Veliko uspeha

manca51

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jun 2012 20:24

Glede na to, da imam pepela zadosti, žaganja in jajčnih lupin pa ne, bom poskusila kar s pepelom. V glavi sem razvila  neko razlago, za katero sicer ne vem, če drži, ampak glede na njo je dež sovražnik pepelastih plasti. Namreč, v knjigi Narava, neznana znanka (in obratno( sem videla sliko polža, ki brezskrbno leze (oz. "plava") po ostrini britvice. Torej dvomim, da bi mu pikajoče jajčne lupine prizadejale kakšno bolečino, dokler je z njegovo sluzjo vse prav. Suh pepel mu jo bo pa morebiti "izsušil". Hja, že vidim, da preveč nakladam - če ne bo pomagalo proti polžem, bom pa vsaj s kalijem obogatila zemljo. Hvala vsem, čez nekaj časa poročam, kako napreduje (ali nazaduje) solata in mehiške kumarice.

lp

cervus

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

3. jun 2012 22:49

elaphus,

nič se ne sekiraj,

saj niso to tvoji polži. Sosedovi so

 

 

klavdija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti