Moj vrt

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

13. maj 2012 9:32

joj, ne zavidam vam...

 

kje pa je bilo tako hudo?

neika

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. maj 2012 9:38

Ma saj bom na novo posadila ampak sem bila tako ponosna na vrt, kaj češ punca iz bloka je prišla na kmetijo in sedaj imam tako veselje do dela na vrtu, njivi... Najbolj mi je bilo hudo, ko me je včaraj hči prosila, da ji pripravim špinačo, ker je bila res lepa, velika in ker sem kuhala že drugo sem rekla, da bomo špinačo pripravile danes, eh zdaj je pa samo eno stlačeno preluknjano listje na vrtu in ona danes joka, kako je špinača boga.

Letos imajo tudi otroci vsak svojo gredico in mlajša hči ( 5 let) tako čuva svoje redkvice, solato in korenček, da jo je kar veselje gledati, vsak dan gre v kontrola, koliko je kaj zrastlo, če je treba zaliti, pa da vidiš kakšno paniko je naredila, ko je videla bolhače na redkvici in zdaj se sekira kako je bogi njen vrtiček...

Včeraj sem se najbolj ustrašila za naše teličke, ki so se pasle zunaj, se je kar naenkrat pooblačilo, še dobro, da so navajene, da ko jih pokličeš takoj pritečejo iz pašnika v štalo, bog ve kako bi se revice prestrašile, če bi jih dobila toča.

Ja res si bo treba omisliti protitočno mrežo.

Anaeva sneg , samo še tega se mi manjka...  

Ali mislite, da se bo kaj obrastlo čeprav so listi (solata, peteršilj, česen, čebula, malancani, zelje, brokoli, ohrovt, cvetača, pesa, redkev, fižol, špinača), zelo poškodovani, ranjeni? Ali je bolje, da populim in posadim na novo?

jade

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

13. maj 2012 11:48

Na Pohorju je ponoči zapadel sneg.Ti ledeni možje, se pa letos ne hecajo.

Jade, jaz bi na novo posadila paradižnik, papriko, kumare, buče..., pa počakaj do konca tedna, da jezni možje odkorakajo.Podzemnim raslinam ni hudega, se bodo obrastle.Solato na novo.Špinačo poberi in spravi, če je kaj za spravit in posadi blitvo..Toaži se, da je zadosti zgodaj, nekateri še niso nič sadili.

Seme buč (različne rumene)ti pošljem po pošti.Javi se na ZS.Še komu?

Vsi bomo morali razmišljati o zaščiti pred točo. Pri nas že delamo načrte...

jovita

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. maj 2012 12:30

Buče po moje bodo ok, ker sem jih šele pred kratkim sejala, še niso ven pokukale, uf sploh nisem šla pogledat, če mi jih ni voda odnesla. Je šla čez vrt voda ne večih mestih in mi je naredila kanele, seveda kar je bilo napoti je odnesla...

jade

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. maj 2012 12:59

Jade, hudo mi je za tvoj vrt, res. Toliko vloženega truda in tudi denarja, potem pa vse skupaj v par minutah splava po vodi. Počasi bo naša deželica prekrita z mrežami proti toči, ne bo šlo drugače.

 

naor

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

14. maj 2012 22:12

Rabim nasvet za blitvo. Letos sem jo prvic posejala. Velika je cca 10 cm, jo je potrebno presajati?

Kdaj jo sejati za zimo oz. me zanima ce jo je sploh mozno skladisciti in kako.

Hvala za nasvete.

 

 

Zdenka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

14. maj 2012 23:23

Katero sorto si pa sejala? Če je srebrnolistna, jo boš morala prepuliti, da bodo rastline kake 15 ali 20 cm narazen, ker zrastejo velike. Če imaš sorto, ki ima tanka stebla, so lahko na kake 3 cm rastline. Ko bodo velike nekje 15 cm, jih kake 3 cm od tal poreži, se bodo hitro obrastle. Tako jih boš skozi sezono lahko rezala kar nekajkrat, vsaj 10x. Lahko pa boš, ko bodo večje, samo rezala posamezne lsite, kot s to običajno dela pri srebrnolistni. Načeloma mile zime prezimijo, spomladi spet rastejo, a gredo nekako maja v cvet. sama jim porežem cvetna stebla in se običajno pri korenini malo razratejo in še dajo nekaj pridelka. Za zimo je seveda ne seješ posebej, saj je ta, ki ti že raste, povsem primerna za prezimitev.

Skladiščit se blitve ne da, se pa dobro obnese zamrznjena, blanširana, seveda.

rimljanka

moj svet  

član od: 23.1.2012

sporočila: 243

15. maj 2012 11:37

Včeraj sem kupila sadiko andske jagode. Zanima me, če ima katera izkušnje z njimi, oziroma na kaj moram biti pozorna.

 

Hvala!

moj svet

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

15. maj 2012 13:19

Kaj pa andska jagoda sploh je? Misliš morda perujsko volčje jabolko s tem (Physalis peruviana)?

rimljanka

Zdenkica  

član od: 12.6.2004

sporočila: 251

15. maj 2012 13:31

Rimljanka najlepsa hvala za nasvete! 

 

 

 

Zdenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti