Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

26. feb 2012 17:41

Buča, vsaj mesec, raje mesec in po prezgodaj. Pred ledenimi možmi jih ne moremo dati na vrt (razen, če imaš rastlinjak, četudi neogrevan).

rimljanka

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

27. feb 2012 20:48

Ja, Rimljanka mislila sem v lončke in v rastlinjak. No, danes sem posejala paradižnike, bučke in nekaj kumar. Upam, da ni prezgodaj.

buča

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

28. feb 2012 14:04

Buča, ni prezgodaj, če jih boš v rastlinjaku tudi gojila.Saj si lahko pridna, pa jih vzgajaš na mreži, da ne jemljejo preveč prostora.

Drugi bomo pa danes sadili pomladanski česen in čebulo (šalotko), sejali korenje in petršilj.

 

jovita

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

28. feb 2012 21:27

Kaj vse se potemtakem že lahko seje v neogrevan rastlinjak?

Jaz že komaj čakam, da se začne delo na vrtu.

Lp

Tanjika82

nejčica  

član od: 6.1.2010

sporočila: 174

28. feb 2012 22:37

posadila zgodnjo sorto krompirja.Posejala neko staro seme solat,kar bo,bo!Pripravila gredice za česen in čebulček!

 

nejčica

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

29. feb 2012 5:45

Tanjika, sem mislila neogrevan rastlinjak.Saj noter je sedaj že čisto majsko (pametujem, rastlinjaka pa ŠE nimam).

Včeraj sem posadila česen in posejala korenček.Kupila sem pilirano seme, res je sejanje dosti lažje.Če bo tudi pridelek, pa še ne vem.

Danes je cvet, zato bom posejala tagetis, ognjič in kapucinke po robovih gred, ki so pripravljene od jeseni.Sejem malo bolj gosto, da lahko potem presadim po celem vrtu.Odkar grede "obrobim" s tagetesom, nimam več problemov z ušmi.Ognjič je vsestransko uporaben, kapucinke pa prekrijejo tla pod vzpenjalkami (fižil preklar, kumare na mreži, grah...).Pa še solato lahko narediš iz njih.

Cvetlični vrt pa mi bo vzel več kot en dan, pa malo bom še počakala, da se ogreje.Vmes pa obiskala zvončke, trobentice...

jovita

gazela  

član od: 6.7.2010

sporočila: 55

29. feb 2012 7:44

Saj ne vem ali ste vse primorke ali pa je povsod že tako toplo, da tako sejete. Pri nas mora najprej skopnet še ogomna količina snega, ki se je nagrmadila ob zadnem sneženju, nato pa se mora zemlja še malo osušit. Verjetno bo že Velika Noč, ko bom lahko kaj sejala-tako kot vsako leto.

gazela

lenčika  

član od: 18.12.2005

sporočila: 97

29. feb 2012 7:48

Jaz sem se odločila, da bi letos poskusila doma vzgojiti sadike jajčevcev in paprike ( do sedaj smo vedno sadike kupovali). Ker nimam rastlinjaka, me zanima, kakšne so vaše izkušnje v vzgojo sadik na okenski polici?

 

 

lenčika

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

29. feb 2012 10:26

Moja mama je paradižnike vedno vzgojila na kuhinjskem  oknu in so se sadike lepo obnesle. Sicer niso bile tako lepe kot tiste s placa, čez čas pa po flancanju ni bilo razlike med kupljenimi in njenimi.

Lijana

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

29. feb 2012 13:28

O punce že razmišljate in nekatere že sadite na vrt,tudi jaz ramišljam,da bi krompir kresnik že posadila in bi ga lahko okoli 1 maja izkopala.Bom poskusila,če bo gratalo.

antonija7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti