Kaj danes delamo?

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. jan 2013 16:56

pirnica je napisal/a:

JanisJoplin je napisal/a:

Super, kvačkarica!

Jaz sem za danes skuhala že včeraj zvečer (omako za špagete), tako da sem se takoj zjutraj lotila peke biskvita za torto. Potem sem obesila perilo, postorila cel kup enih malenkosti in tudi torta je sedaj že "nafilana" Zdaj bom šla zakurit, pospravit kuhinjo (po peki torte je vedno toliko vsega povsod) in kosit, Potem pa pod tuš... imam še veliko dela s frizuro



JJ

(jaz označila in podčrtala)

A pri vas zdaj trava raste, pa moraš kosit? Pri nas je pa sneg, pa nam ni treba.



pirnica

 

Ja, pirnica, sneg je že precej pobralo, pa trava nekam čudno štrli in sem jo morala nujno pokosit danes

kósiti sem mislila... pa še zdaj ni bilo časa

JJ

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

25. jan 2013 17:58

Ja, če travo pozimi pokosiš, ji korenine zmrznejo in je poleti ni treba! Praktično in koristno! Pa saj vemo, da se je spravljala kosilo pospravljat vase!

kvačkarica

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

28. jan 2013 13:30

Po dolgih letih spremljanja Kulinarike, sem se končno prijavila na moj najljubši portal. Trenutno sem na porodniškem in imam več časa za peko peciva. Drugače pa imam danes doma tudi vrtičkaja, ki je že dva tedna prehlajen. Skuhala sem kosilo in čakam, da bomo jedli, ko pride mož domov. 

emalisej

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

28. jan 2013 13:46

Dobrodošla, Emalisej! Več nas je, lepše je! Aja, kaj delam? Ja, gospa se še ni odločila, katera se je najbolje odrezala na petkovi poiskusni urici, za službo. Tako, da še en dan v negotovosti, jutri kaj več o tem. Očitno sem ji preveč oddaljena in se boji, da bi mogla kdaj sama čistit.... Glavo gor, gremo naprej, na nov lov in odstrel-službe namreč! Očitni imam neke kitajske naboje, nič ne zadanem, če pa že, pa ni eksplozije!

kvačkarica

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. jan 2013 3:31

Jaz sem pa danes oplela dve veliki gredi, ki sta bili mocno zeleni, a ker je dezevalo celo noc, je slo kar hitro. Zdaj bomo pa sadili. Za kumare ze vem, kaj pa se ostalega, pa naslednjic.

Se prej sem bila z mojima dvema dekletoma v knjiznici, kamor prihajajo mali otrocki na urico pravljic. Prav fletno. 

Zdaj pa gledam malo po receptih, kaj bi posebnega skuhala, ampak glede na to, da je v hladilniku sveze mleto meso, bodo kar polpeti in veliko mesane solate, mogoce naredim zraven se malo krompirjeve. 

Lep pozdrav vsem! 

 

naor

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

29. jan 2013 6:59

Naor, če ne boš zmogla sama vseg dela na vrtu, pokliči, pa pridem pomagat. Saj ne, da bi bila tako pridna, ampak snega sem se že naveličala, pa bi bilo luštno malo po gredicah brskat.

Pozdrav tudi tebi!

 

pirnica

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. jan 2013 8:08

Dobrodosla, draga moja. Zdaj bo treba se malo prestihati, a to ni problem, zemlja je lepo rahla, sadila bo pa nasa ta mlada sama. Midve bi sli pa malo naokoli. 

No, polpeti niso uspeli, verjeli ali ne. Kruha starega nismo imeli, sem dala drobtine, k vragu, ni ratalo. Kaj takega pa ne pomnim. 

Vi ste zaceli nov dan, mi bomo sli pocasi k pocitku. Zadnjic sem nekje napisala, da je casovna razlika Havaji- Evropa trinajst ur, pa ni res, sem se zmotila. Sem en teden prihajala k sebi, tako me je zmatrala ta pot in casovna razlika. Zdaj je enajst ur, ko bomo pa dali uro eno uro naprej, bo pa dvanajst. Evo, tole sem morala popraviti, da ne bi koga ucila krive vere. 

Aloha!

 

naor

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

29. jan 2013 8:46

Jaz pa buljim v pisanje od naor in se čudim, kako dela v zemlji, ko pa je zima ... no, potem je pa vse posatlo jasno. Ti riješ po havajski zemlji, nam pe prepuščaš le to, da gledamo Havaji 5.0 in te skušamo odkriti v tistem zelenju tam ...

mamamia

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

29. jan 2013 9:54

Sem tudi jaz malo debelo pogledala-kake kumare. Živim na Goriškem in sva se z mamo glih včeraj pogovarjali,da bo treba začet delat na vrtu. Jaz pa že dva dni sanjam in gledam, kater vrtnice bi naročila za moj mini vrtiček.Lani smo se preselili-letos imam v načrtu urediti gredo za moje začimbe (trenutno imam samo posušene in mi zelo manjkajo v kuhariji) ter par vrtnic posadit. danes uživam v miru, ker je šel vrtičkar v vrtec, dojenček pa trenutno spi. Za kosilo bo verjetno kar palačinka s skutno zelenjavnim nadevom. 

emalisej

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6078

29. jan 2013 13:55

Naor, od vsega sadita kumare??? 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti