Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

26. dec 2008 23:19

Jaz sem pekla ves december v naslednjem zaporedju:

- medeno hiško (standard)

- speculaas

- zelo neugledne "medenjake" po receptu it Living AT Home, ki so brez medu z marcipanom, orehi, malo drobtinami, okusa pa začuda po medenjakih - izredno dobri!!!

- lešnikove trikotnike

- orehove rogljičke

- linške rezine

- čokoladne srčke

- sadni kruh

- čokoladne makrončke zlepljene s čokoladno maslenim nadevom

- brizgane piškotke iz prepraženih lešnikov, s sredico iz slivove marmelade, po vrhu nabrizgane kot čok. huzarski krapki

- preprosti piškoti v dveh izvedbah: božički (namenjeni za vrtec) in izrezani z modelčki ter politi s čokolado (namenjeni paketkom piškotov z lepo mislijo za božična darilca za moje dijake)

- trikotničke iz beljakov, črne čokolade, mandljev in sladkorja, začinjeni z ingverjem in kardamomom, okrašeni s kandiranim ingverjem - nekaj res posebnega!

- praline iz suhih marelic in kokosa, oblite z belo čokolado

- rumove kroglice

Ponovila bom še peko linških rezin, ker jim zmanjkuje, in so boljši nadomestek linških oči oz. smrečic..., s katerimi je neprimerno več dela. Zelo me še mikajo eni piškoti s suhimi hruškami oz. jabolki.

Bomo videli. Sem že malce utrujena od vse peke.

Anja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. dec 2008 7:26

renata69  in Anomis: čestitke za lepe izdelke .

Anja27, verjamem, da tudi ti zaslužiš , vendar prilimaj slikico, saj veš, da smo voajerji, rad pogledamo kaj imajo drugi na krožniku.

ežoj

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. dec 2008 7:34

Anja a bomo deležni še kakšnega recept, jaz najraje delamtvoje piškote, ker so res dobri in vedno ratajo.

jade

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

27. dec 2008 10:02

joj kako so lepi tej pujsi! jih je škoda pojest. renata tisti sprej je od neke italijanske firme, če se ne motim, kupljen verjetno v pakrni Vrhnika, sem ga pa kupila iz druge roke, uvaža pa ga Žito, če ti kej pomaga. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

27. dec 2008 11:40

Anja, daj napiši recept za tiste medenjake, pliiiiiiis. Pujski so pa fenomenalni, Katka. Jaz jih ne bi jedla:) Jelenckova

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

27. dec 2008 12:41

bravo ežoj, res si veliko napekel. vidim, da tudi tebe srbiho prsti, kot nas ostale. Božički so ful , ful lepi, no pa ostalo tudi. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. dec 2008 12:55

Ops ( Katarina K ), pa smo se zmotili, božički so res ful lepi, take pa naredi anja27.

Jaz sem svoje že dal naprej, imam če ene par piškotov, za silvestrovo bom mogel nekaj spečt.ežoj

Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 27. dec 2008 12:56:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti