Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

20. dec 2008 0:20

O madonca, kok ste pridni! Jaz imam pa samo tri istarske cukarine, speculaase, kavne trikotnike, vanilijeve rogljičke, pa še to mi sprot jejo tako, da jih je ravno še za vzorc. Aja, pa še tri vrste testa čaka na boljše čase. Najbolje, da začnem hodit kar k vam na obiske

Ežoj, a je še kaj ostalo na tistem krožniku

stana

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. dec 2008 9:26

Stana, ostalo, ostalo, sam tist je vaba, da ujamem rdečelaso fatalko.

Ognjič je naredila načrt in piškote na desni strani je ona spekla, pa pravi, še ti kaj speci in ni hudič, da je ne ujameš.

ežoj

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

20. dec 2008 10:07

Tako lepe slikce limate, da moram še jst malo mami pohvalit. Do danes ima napečene te kekse, sedaj pa sledi krašenje in risanje. To bo pa moje delo. Naslednji teden bom še spekla pirine rogličke, muffine, tolarje, ovsene piškote,... Par slikc: Ta vikend bo tudi "pekovski" tako, da nekaj slikc bom prilepila kasneje. danicak Sporočilo je spremenil(a) danicak dne 20. dec 2008 10:10:06

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

20. dec 2008 11:00

Ko gledaš,postaneš kar lačen,zelo ste pridne!

SINEJA

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

20. dec 2008 11:56

jade

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

20. dec 2008 13:30

Sem opazla ko pečem piškote in je v testu jajce, so piškoti takšne lepe oblike in imajo ostre robove, če pa v testu ni jajce se pa razlezejo. Jade tvoji so vsi tako lepih oblik in ostih robov, ali so kateri brez jajce. gianja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. dec 2008 13:49

E pa jade, zdej si razočarala na celi črti. Tako malomarno okrašene piškote težko najdeš.No tisti na prvi sliki so ( recimo ) pogojno sprejemljiv. Na drugi sliki: katastrofa: tist rdeč posip je totalno neenakomerno razporejen. To se dela tako, da se čez piškot da sit in se potem z pinceto vstavljajo zrnca posipa na tapravo razdaljo.

Tretja slika, spet polomija na celi črti. Črte niso enake debeline, niso vzporedne in čist ravne. Očitno, da ni uporabljala ravnila, pa kaže, da tudi črte ni risala s čopičem.

zadnja slika: spet polomija, tisti " zobi " se morajo lepo ujemat, zgornji mora bit čist natančno nad spodnjim, tako kot na prvi fotografiji ).

jade, jade, zaradi take malomarnosti je vprašanje če je to sploh užitno. Predlagam, da to postaviš na balkon ( pa un spodnji, še vrat bom zlomo plezanjem na zgornjega ) in pozabiš

ežoj

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

20. dec 2008 15:09

Joj, pa nehajte že lepit slikice, da se ne požrem od zavisti. V pečici imam šele prve piškote - školjke in orehe. Res pa letos ne nameravam pretiravati, toliko da bo za vse vzgojiteljice, nonota in starše. Ali pa jih lepite še naprej no, ker je fajn vzpodbuda vse te lepe dobrote gledat... P.s. ežoj, a ti še nimaš dost? matilda

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

20. dec 2008 18:16

Ej, matilda, veš da se hecam, veš, da imam dovolj, pa večino tega kaj sem spekel gre za darilo. Danes sem mislil eno torto naredit, pa sem pogruntal, da bo vsega preveč, raje je obljubim za drugič.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti