Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

15. dec 2008 14:36

španske vetrce sem delala z kremo od indijančkov, si lahko pogledaš recept v rubriko od belega leda al nekaj takea, ki sem tam napisala recept. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

15. dec 2008 14:44

Ežoj, ežoj..... Vabiš goste, pol se pa okol klatiš po tujih balkonih

Ampak piškoti pa ful fajn izgledajo. Pa tista čokolada se tok fajn sveti... 

stana

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

15. dec 2008 14:44

Tole je res za pohvalit. Jaz se zdajle lotevam klobučkov. lp Vesna

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

15. dec 2008 14:51

Katarina K je napisal/a:
španske vetrce sem delala z kremo od indijančkov, si lahko pogledaš recept v rubriko od belega leda al nekaj takea, ki sem tam napisala recept.Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

 

Katarina K, a lahko še enkrat napišeš recept, prosim, jaz ga ne najdem.

lp Saša

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

15. dec 2008 15:26

Meni nekaj ni jasno. Kako je to možno, da toliko vnaprej pečete za praznike? A so vse te umetnine še OK do božiča in novega leta?

Letos bom spet podarjala piškote vendar si ne upam tako zgodaj peč.

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

15. dec 2008 15:39

Etka,

ni bojazni, da ne bodo. Krhki piškoti skoraj vsi imajo življenjsko dobo okoli 4 tedne, če seveda zdržijo tako dolgo. V tesno zaprti posodi na suhem in hladnem zdržijo dolgo časa, pravzaprav šele s časom razvijejo svoj pravi okus. Npr. začinjeni piškoti kot so speculaasi celo morajo stati nekaj časa, da razvijejo pravi okus.

Z marmelado polnjene piškote osebno namažem tik preden jih dam na mizo ali podarim, ker tudi jaz ne maram mehkih :))) Pa tudi je teta torta enkrat razlagala, da npr. linški piškoti morajo imeti krhko testo, torej jih napolnimo tik preden jih postrežemo. Same krhke piškote pa lahko hranimo dolgo časa.

Enako velja za s kremo polnjene piškote. Ti se polnijo tik preden ponudimo iz zdravstvenih razlogov.

Ponavadi imaš ob vsakih piškotih (govorim v revijam) opombo, koliko časa lahko piškote hraniš.

Tako da - kar smelo na delo

Anja

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

15. dec 2008 15:40

*Etka, pa sej normalen človek ne more napečt v enem dnevu vse to. Piškoti imajo dolg rok trajanja, pa npr. medenjake moraš obvezno nardit prej, pa kakšen saden kruh. Pol je pa še veliko peciva, ki lahko stoji 14 dni. Normalno, da ne bomo pekli kakšnih peciv s kremo, ki se pokvari 14 dni prej. No jaz se bom lotla breskvic naslednjo nedeljo, pa je pol do božiča le še par dni, če jih ne bomo prej pojedli. Tako, da se kar loti, da boš vse v cajtu napekla Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

15. dec 2008 22:35

Prosim, če mi lahko katera pove sledeče:

rada bi naredila piškote s svinsko mastjo na strojček, ali vanilice.Ker bodo piškoti ki jih pečem kot darilo me zanima, kako je s tem, če bi slučajno piškote jedli tudi ljudje , ki imajo drugo vero in svinjine ne smejo. Niti ne vem če sem prav vprašala. Da ne bi bilo kaj narobe.??

Hvala za odgovor.

lp

mizarka

petika  

član od: 11.11.2005

sporočila: 88

15. dec 2008 22:44

Katerina mene pa zanima kako posušiš španske vetrce, ker meni se do zdaj še nikoli niso posušili, pa sem jih sušila že tudi čez noč. petika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti