Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

5. dec 2008 12:22

Ravnokar sem se vrnila iz mariborskega Müllerja, kjer imajo pri božičnih okraskih, pakirane seksi mini kovinske škatle za kekse, ki so zelo primerne za podarjanje. V paketu so tri, cena pa mi je nekam pobegnila, ampak ni več kot 5 €. Začetnica

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

5. dec 2008 13:47

Čao, tudi Spar ima takšne mini kovinske škatlice, so nekaj čez 1 EUR, vendar so premajhne za kekse, kvečjemu za kake praline. Nekoliko večje in že primerne za piškote pa sem videla v Spar Ljubljana (seveda imajo tudi tiste, večje oz. normalno velike škatle za piškote) Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

5. dec 2008 13:53

Pri nas že 2 dni (v večernih urah) poteka peka piškotkov.

orehovi rogljički - ok

navadni piškoti - ok

črno bele spriale - ok

linške oči - pol piškotov z luknjicami je sakramensko rjavih

huzarski krapki - ok

cimetovi rogljički - so razlezeni, ampak dobri po okusu

beli obročki (nekaj novega) - vse je romalo v smeti, ker niti približno ni uspelo

čajne tačke - ok

 

Upam, da bo danes vse ok

 

MM

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

5. dec 2008 13:53

Mamamia, bo že bolje. Pač preimenuješ nebeške poljubčke v peklenske in postrežeš tako, kot je Vendy pred par dnevi razlagala, v smislu "da tako pač mora biti in pika". Tudi tisti moji ponedeljkovi so se izjalovili, z razliko, da sem jaz četrtino še surove mase vrgla v koš (sem izpustila posrednika - pečico), preostali so pa mmmmm dobri. Očitno bom morala še malo vaditi na izgledu.

Atina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

5. dec 2008 14:36

Atina je napisal/a:

Mamamia, bo že bolje. Pač preimenuješ nebeške poljubčke v peklenske in postrežeš tako, kot je Vendy pred par dnevi razlagala, v smislu "da tako pač mora biti in pika". Tudi tisti moji ponedeljkovi so se izjalovili, z razliko, da sem jaz četrtino še surove mase vrgla v koš (sem izpustila posrednika - pečico), preostali so pa mmmmm dobri. Očitno bom morala še malo vaditi na izgledu.

Atina

 

Ja, so jih danes v službi jedli, nekaj sem jih, malo manj zažganih, še šefu podtaknila.... Še nimam odpovedi na mizi, razen če se mu je kak v grlu zataknil.

 

Ti si vsaj malo na elektriki prihranila. Bom videla, kaj bonocoj. Malo bom improvizirala. Ker seznam si jaz naredim zato, da se ga potem ne držim, razen enega delčka.

 

Bom poročala, seveda. Mamamia

Ampak tisti dve rundi najbolj rjavih - nak, tega pa niti neizmerna Vendelinina samozavest ne bi uspela zakamuflirat v užitno.

mamamia

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

5. dec 2008 17:20

Mamamia, sva imeli včeraj enak program, cukarine in Nebeške poljubčke. Cukarini so super, poljubčki tudi, samo malo prevelike sem naredila. Slike sem tudi že poslala, semle bi jih pa tudi nalimala, če bi znala direkt na forum, pa ne znam. Če mi kdo to lepo po dmače razloži bom zlo vesela. Nena

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

5. dec 2008 20:39

Cukarine sem včeraj delala tudi jaz in so lepi ter zelo dobri prav simpatični.

mizarka

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. dec 2008 20:43

Moram se pohvaliti, da sem že kakšna dva meseca ponosna lastnica kuhinjske ure, tiste, ki te spomni, da je zadeva pečena. Prej mi je kruh včasih vzhajal tudi po uro in pol, ker sem nanj pozabila, sedaj se mi ne dogaja več. In tudi peka piškotov je nadvse preprosta. Postavim jo v jedilnico, tako da jo slišim po celi hiši. To je bil EPP za tiste, ki se jim zgodi, da ne varčujejo z energijo pečice. Kje dobim recept za cukarine? mimika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. dec 2008 20:56

mimika je napisal/a:
...............................................................

.....................................................................................

.....................................Kje dobim recept za cukarine?mimika

poskusi na kulinariki.

ežoj

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. dec 2008 20:59

Danes sem si uredil dala prosto soboto, moram mal brlog pospravit, nekaj srajc zlikat, pol pa bo menda še kaj časa za kaj sladkega.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti