Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

6. nov 2008 12:54

Morda ste se že kdaj pogovarjale, pa nisem našla, zato bom kar vprašala. Zanima me namreč, ali je bistvena razlika, če hraniš piškote v pločevinasti ali plastični posodi? LP pujsek

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

6. nov 2008 16:08

Ampak, vendy, tisto z modro župo se je potem vseeno dobro končalo, če me spomin ne vara... Piškotki s kristalčki zgledajo pa super - take piškotne zvezdice, imaš občutek, da se kar topijo v ustih... sicer sem jaz tudi razmišljala, da bi obarvala grobi sladkor... pa to ni to, ker nima tiste "prozornosti"... In, mamamia, kje v Avstirji pa, če ni skrivnost? Bom šla še pred Miklavžem gotovo proti severu, pa če ni ravno stotine kilometrov vstran... Irena

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

6. nov 2008 17:17

piškotek je napisal/a:
Ampak, vendy, tisto z modro župo se je potem vseeno dobro končalo, če me spomin ne vara... Irena
Ja potem je postregla še pomarančno strjenko, ki je bila v resnici bolj podobna pomarančni marmeladi (mogoče zato, ker je med pripravo popila celo flašo Grand Marniera??), ampak na koncu je še vseeno dobila Colina Firtha se opravičujem, to je bilo čisto off topic saša Sporočilo je spremenil(a) spagon dne 06. nov 2008 17:17:29

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

6. nov 2008 18:13

piškotek je napisal/a:
Ampak, vendy, tisto z modro župo se je potem vseeno dobro končalo, če me spomin ne vara... Piškotki s kristalčki zgledajo pa super - take piškotne zvezdice, imaš občutek, da se kar topijo v ustih... sicer sem jaz tudi razmišljala, da bi obarvala grobi sladkor... pa to ni to, ker nima tiste "prozornosti"... In, mamamia, kje v Avstirji pa, če ni skrivnost? Bom šla še pred Miklavžem gotovo proti severu, pa če ni ravno stotine kilometrov vstran... Irena

 

1. Mr. Darcy mi je bil izredno všeč v oni nadaljevanki Prevzetnost in pristranost, nekaj let nazaj (in manj v filmu o mladem irskem dekletu, ki z njim zanosi in jo seveda pusti na cedilu, kako se mu že reče???)

 

2. V Metroju so ga imeli, ti jutri napišem, kako se mu reče.

 

mamamia

mamamia

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

7. nov 2008 0:04

Kristalni sladkor, v različnih barvah se dobi v Pekarni Vrhnika. Žal prodajajo samo po 1 kg, cena pa mislim, da je okrog 9€. Na tej sliki se ne vidi dobro, vendar je na lunicah zlat kristalni sladkor:

http://www.kulinarika.net/albumslika.asp?hash=CD3L9K0ME

stana

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

9. nov 2008 11:14

Evo še malo pa bo treba začet pečt.

jade

jancika  

član od: 3.3.2008

sporočila: 45

9. nov 2008 11:44

Prosim za pomoč. Pred dvema letoma sem pekla medenjake po receptu prekmurke(na kulinariki je ne zasledim).Recept ni bil v bazi receptov, ampak ga je napisala v forum.Recept vsebuje zdraven bele moke tudi polnozrnato.Če kdo pozna recept naj mi ga prosim posreduje! Lepo sončno nedeljo vam želim jancika

jancika  

član od: 3.3.2008

sporočila: 45

9. nov 2008 20:43

Hvala akniradg.Recept ni pravi,sem pa se vrgla v iskanje starih zapiskov in sem ga našlaLetos bom delala medenjake,cimetove zvezdice(te gredo najbolj v promet)in orehove kekse.Sem se odločila,da letos ne bom pretiravala,upam da mi bo uspelo jancika

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

9. nov 2008 20:53

Ja, tak sladkor sem si jaz zamislila... : ) Sicer sem pa pekla včeraj: medenjake, kekse s kandiranimi višnjami, kekse s pomarančo in mandlji, kekse z začimbami, največ galange, klinčkov in svežega ingverja. Upam, da me čaka samo še peka fensi šmensi piškotov decembra, pa jasno, praline... lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti