Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

12. okt 2008 20:53

Ežoj, najlepša hvala! Sem včeraj šla iskat in sem našla, me je skoraj v nos brcnila, tako sem zijala v police. Kokosove masti imajo res dovolj in mi je žal, da sem vzela samo eno. Bom jutri šla še enkrat in naredila zalogo. Hvala še enkrat! Moycaa

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

12. okt 2008 22:05

Anja27, hvala za pohvale, čeprav sama nisem avtorica recepta. To testo se nikoli, ne glede na velikost jajc, ne da prav lepo oblikovati v klobase. Jaz sem to vzela v zakup. Sama si pomagam tako, da dam določeno količino testa v tanko "šuškavo" vrečko in z rokami valjam po vrečki in vlečem narazen. Tako mi uspe v minutki. No, si me upogumila in bom recept poslala bazo (upam, da ni dobesedno prepisan iz kakše knjige, namreč njegovega izvora ne poznam) Lep pozdrav magnolija

anitab  

član od: 28.10.2007

sporočila: 15

2. nov 2008 10:29

hm..tukaj se je pa kr nehal debatirat...je treba mal iz prahu ven potegnit.... anitab

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

4. nov 2008 18:11

danes sem si vzela čas in prebrala tole temo... vse ste dale velikoo zanimivih receptov in verjetno bom kakšnega sprobala, sicer pa sem vesela da ste temo odrli tako zgodaj, namreč pri nas doma ko jim omenjam da razmišljam kaj bom pekla za božič me vsi sprašujejo : a že??, a ni prehitro??? vsako leto naredimo nekaj drugega, skoraj vsako leto pa so na seznamu japonske rožice, kokosovi piškoti in mandljeve palčke... če kdo želi kakšen recept ga lahko zapišem mizarka sedaj ko sem videla tvoj recept za ocvirkove piškote sem se spomnila na to, kako naša stara mama peče ocvirkove pogačice...te obožujem čeprav nisem ljubiteljica ocvirkov in se jih skoraj izogibam...ji bom pokazala tale recept , verjetno bo navdušena ledenka Sporočilo je spremenil(a) ledenka dne 04. nov 2008 18:13:17

jana1  

član od: 25.6.2005

sporočila: 124

4. nov 2008 18:22

Dragi moji, sem pred eno dilemo. 14. novembra bi potrebovala pecivo, vendar pa v tistem tednu pred dnevom "D" ne bom niti slucajno kje blizu pecice, da bi kaj zacarala. Ali mogoce katera ve za kaksno dobro pecivo, ki ostane teden dni, in ga je kar velika kolicina? Za odgovore se vam najlepse zahvaljujem! [soncnica] jana1 Sporočilo je spremenil(a) jana1 dne 04. nov 2008 18:23:27

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15826

4. nov 2008 21:21

Orehi, školjke, medvedje šape, breskvice, londonske rezine, marcipanovo pecivo ...skratka kakšni keksi oziroma piškoti, ali morda kak marmorni kolač, zebrino pecivo. Skratka nekaj, kar je brez kreme, ker ta teden dni ne vzdrži. Mamamia

mamamia

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. nov 2008 10:01

Tu je tabela - koledar "skladiščenja" sadni kruhi, domači prijatelj - PVC vrečke, folija, hladno suho mesto - 6 tednov medenjaki, speculaas - sortirano po vrsti peciva, v dobro zaprtih pločevin. škatlah - 4 tedne keksi iz krhkega testa (brizgano, čajno, kifeljčki...) - pločevin. škatle - 3 tedne sladice iz beljaka (poljubčki, makroni, cimetove zvezdice...) - pločevin. škatle - 2 tedna biskvitno pecivo, potice, čokoladne praline... - pločevin. škatle, na hladnem - 8-10 dni katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporo Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 05. nov 2008 10:07:35

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

5. nov 2008 21:57

Ledenka, mene zanima kakšne so japonske rožice. aknelab

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

6. nov 2008 10:26

Mene pa tule nekaj drugega zanima - zadnjič sem v DZS listala novo Dr. Oetkerjevo knjigo, mislim da je naslov Praznično pecivo ali nekaj podobnega. Notri so eni kekski z belo glazuro, potreseni z belimi in modrimi okrasnimi kristalčki (niso perlice in ni navaden sladkor, res je videti kot drobni kristalčki) pa me zanima, ali je katera kaj podobnega že kje opazila. Po mojem bi moralo biti od Dr. Oetkerja... Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtmalaga
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti