Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

17. dec 2008 14:35

Matilda, probaj najprej z majhno količino (en košček bele in en košček temne čokolade). Ali pa kar preprosto vzemi navadno mlečno čokolado (jaz sem enkrat vzela eno, ki nam okus ni bil všeč, na piškotih je bila pa ok).

Atina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

17. dec 2008 14:41

pujsek je napisal/a:
Atina brez problema se pomije, ker je plastična. Ne samo maščoba tudi barva se je ne prime. Tiste običajne vrečke postanejo čez čas prav nagravžno obarvane in imela sem občutek, da je sploh ne morem pomiti. Ta je pa res super. Pa niti ni draga ji jo res toplo priporočam. pujsek
Mene pa zanima kakšna je cena za tole vrečko. Že zeeelo dolgo si jo želim. Hvala! Jelenckova

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

17. dec 2008 14:42

Jelenckova, tista silikonska, oranžne barve je slabih 10€, baje 

MM

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

17. dec 2008 17:03

rimljanka je napisal/a:

Bi znalo biti nekja s sladkorjem, se spomnim, da se točno s tem moji sestri melisnice sploh niso strdile. večinoma imajo ti sladkorji v prahu dodana sredstva proti strjevanju.....praviloma jih zato sploh ne uporabljam.....

[nagelj] rimljanka - zasebno mnenje
Evo sem si šla še dve masi zmešat,z doma mletim sladkorjem,probam in se super držijo skupaj zdaj sem pa vse štiri mase skupaj zmešala pa je tudi vredu ,sam pekla jih bom pa tudi menda do enih osmih večer. Sem klicala eno nekdanjo sodelavko in ona misli da je preveč škroba v sladkorju!?Morda pa res! NOLA-Orehe pa meljem z ročnim mlinčkom za orehe,tako da so res lepo zmleti. In še en nasvet ko smo pri orehih. Doma imamo električno flajš mašino BOSCH ,je gor nalepka da lahko priklopiš nastavek za orehe gor.Grem jaz kupit,stane dvajset evrov,hitro priklopim in se tašči pohvalim,kak bo zdaj to fajn,nič ne bo več postrani ven letelo.In rezultat,prvih pet orehov je blo res lepo nastrganih potem pa je začelo vse skupaj ven letet kot mleto meso,celi špageti mastnih orehov.Takoj sem ga umila in nesla nazaj,trgovec je ostal brez besed.In zdfaj meljemo in prebiramo spet na dvajset let stari mlinček.Tašča pa se smeji žigolino

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

17. dec 2008 17:04

Včeraj sem naredila testo za išlerje in čokoladne huzarske krapke ,dala v hladilnik,danes je testo trdo kot kamen.Sedaj se greje na radiatorju,če bom sploh lahko zvaljala. lp goga

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

17. dec 2008 17:06

gogad,

testo nazreži na manjše koščke in malo prevaljaj z rokami. Hitro se bo uneslo.

Anja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

17. dec 2008 17:22

gogad je napisal/a:
Včeraj sem naredila testo za išlerje in čokoladne huzarske krapke ,dala v hladilnik,danes je testo trdo kot kamen.Sedaj se greje na radiatorju,če bom sploh lahko zvaljala. lp goga

 

Jaz imam testo tudi po tri ali štiri dni v hladilniku. Pol ure potem, ko ga vzamem iz haldilnika, se da zelo lepo valjat, nič se drobi in ne lepi. Dam pa na hladno manjše kepe, recimo testo iz pol kg moke razdelim na dva dela.

 

Mamamia

mamamia

njofrra  

član od: 9.11.2006

sporočila: 24

17. dec 2008 17:29

mene pa zanima kaj mi je šlo narobe ,da so mi šli vanilijevi-orehovi rogljiči na pol ko sem jih valala v sladkor.strašno krhki. sem delala po enem receptu od tu gor,samo že dolgo časa napisan in šele danes sproban:28dagmoke,100dag orehi,7dagsladkor,21dag masla,1 rumenjak,pecilni-mogoče preveč pecilnega?res ga je blo več kot za noževo konico. njofrra

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. dec 2008 17:56

Gogad, daj testo na manjše kose, tako kot ti svetuje darling mamamia. Potem pa kepo še malo polij z vročo vodo (daj pod pipo, pipo odpri in takoj zapri). Pa spet malo gneti in dodaj še malo moke in to je to. Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. dec 2008 17:56

carmen je napisal/a:
Ežoj mene pa zanima kaj so tisti čokoladni "kupčki" na krožniku?

Misliš tole:

To pa ne povem, trikrat lahko ugibaš, pol pa vprašaj indijance.

kroki, nisi odgovorila ami, pa morda še kjerga zanima.

 

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti