Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. dec 2008 16:46

katka lopatka je napisal/a:
Vendelina, včeraj jih tam pri marcipanu in perlicah...nisem videla? katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5
Katka, v maxiju sem jih vzela tam, kjer prodajajo kruh, v Šiški sem pa produkt videla na policah med pekarno in piškoti (tisti SV kot pri sosedu). Vendelina jr.

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

21. dec 2008 17:39

Hvala za priložene linke do recepta lubenice - vendar kot je že Katarina K napisala mnenja niso ravno v prid receptu. Katarina K boš napisala tvoj recept

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. dec 2008 18:44

Vendy, hvala. Sem pa pri konditorskih policah videla slane skodelice za pastetke v raznih oblikah in je tudi fino. Saj so jih enkrat že imeli, potem so izginile iz polic, sedaj pa so spet tu. Žabica21 v kratkem grem v akcijo še za biskvitne zadeve, razne rolade (recimo v bazi je rolada s kislo smetano, pa nepečena rolada... in pa še kaj novega). Dobri in primerni za ta čas so recimo tudi čupavci (kosmatinčki), potem ruske kape, donavski valovi, kardinalske rezine, potem pa razne kroglice in čokoladne salame, panji, mini princeske in mini šamrole...lepo na praznični krožnik gre tudi potratna potica. Carmen, za lubenice marcipan le pobarvaš in to je to. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

21. dec 2008 19:28

No jaz sem pa končno nekaj napekla: smetanove piškotke, cookije, čoko-mandljeve ploščice in mandljeve hrustavčke...namen imam še istrske cukarine ,orehe, domačega prjatla pa mogoče še kaj :D...odvisno od volje in časa. Sem pa navdušena nad fotkami...kar sline se mi cedijo ko berm to temo Roncolino

delfina  

član od: 20.10.2007

sporočila: 26

21. dec 2008 22:07

Punce, zelo ste me navdušile s svojimi umetnijami! Spodbudile ste me, da sem začela z letošnjo peko. Danes sem spekla vanilice z nutello in čokoladno - orehove lunice. Vse je šlo kot po maslu do....okraševanja !!! Mannerjeva bela kuvertura je v smeteh, mojega navdušenja ni več, piškoti pa so ostali nedokončani. Prosim vas za pomoč pri oblivu. Na koncu sem sicer ugotovila, kako stopiti kuverturo, a je bila veliko pregosta, da bi z njo prelila piškote. Verjamem, da mi boste vrnile moje navdušenje nad peko, saj ste res same čudovite punce tukaj. Hvala! delfina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. dec 2008 22:16

delfina,

segrevaj nad paro zelo počasi, če se ti zdi pregosto, lahko ratredčiš z rastlinsko ali kokosovo mastjo, pa ne velik, recimo na " uč " 10%( verjetno bi šlo tudi z oljem ).

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti