Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

13. dec 2008 7:50

Ne vem jaz, vprašte jo.

jade

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

13. dec 2008 8:10

Ja res ste face z vsemi vašimi triki! No jaz se imam namen ta vikend lotit kakšne piškote , ki jih bom z našim petletnikom ven rezala z modelčki zvezdic, snežakov,..., pa pol okrasila z mrvicami, ledom,.... Pa še beljakove vetrce. Komaj čakam, da se bo začela peka. Trenuto bom samo to nardila, ki če ne bo prezgodaj še za breskvice, ki jih bom delala naslednji vikend. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

13. dec 2008 10:24

[url=http://www.Slikomat.com/slika/3412819.htm][/url] Malo za lušte žigolino

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

13. dec 2008 11:04

Valjar z distančniki ima vsako leto pred novim letom v prodaji Interspar v Grazu. V Sloveniji ga do sedaj nisem zasledila. regina

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

13. dec 2008 12:14

Pa še beljakove vetrce. Komaj čakam, da se bo začela peka. Trenuto bom samo to nardila, ki če ne bo prezgodaj še za breskvice, ki jih bom delala naslednji vikend. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Brez problema lahko narediš piškotke za breskvice ,izdolbeš in daš v skrinjo.Pred uporabo samo nafilaš in dokončaš. lp goga

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. dec 2008 13:48

žigolino, žigolino, res si mi lušte naredila ( zelo lepo! ).

Še eno vprašanje: a lahko pečem več pekačev piškotov v ventilatorski pečici hkrati? Imam namreč nov štedilnik, pa ga še nisem vajen, do sedaj sem pekel le v " navadni " pečici, ventilatorske ( na tem štedilniku ) še nisem uporabljal. Kako že gre: ventilatorska pečica pa 10-20 stopinj nižja temperatura od navadne. Če se da še danes, sedaj še grem do trgovine nekaj kupit, potem se spravim na piškote.

ežoj

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

13. dec 2008 14:04

Jaz vedno pečem piškote na treh pladnjih hkrati. Na ventilatorski program. Super se spečejo. Pri moji pečici je tako, da moram zgornji pladen vzeti 1-2 minutri prej ven. In vedno pustim na isti temperaturi, kot piše v receptu.

Jade, stana, kaj če bi jutri zajadrale (na metlah) do ežoja. Pogledat nov štedilnik, ne zaradi drugega

MM

radohova14  

član od: 13.3.2008

sporočila: 19

13. dec 2008 14:16

Joj tako sem jezna. Sinoči sem delala razpokane piškote, ne prvič, ampak prvič niso bili za jesti. Vse sestavine sem delala po receptu, točno stehtala kot je navedeno v receptu, zakaj so tako trdi in zakaj niso razpokali mi ni jasno. Pekla sem jih pri 200 stopinjah, sumim, da jim je bilo prevroče. Mogoče od vas kdo ve, ker ste bolj izkušene. Hvala in lep pozdrav. radohova14

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti