Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

6. dec 2008 8:09

Teta torta, seznam je impresiven, koliko časa ti pa vzame peka takih razsežnosti

Zelo me zanima,kakšne diabetične piškote pečeš. Ali lahko upamo na recept?

nola

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

6. dec 2008 8:20

S pripravami sem začela v soboto, s peko sem končala v četrtek opolnoči. Vmes sem seveda opravljala vsakdanje obveznosti, vendar ne hodim več v službo (ko sem bila še v službi, sem si vzela 2 ali 3 dni dopusta). Recepte za diabetične piškotke še napišem, a sedaj moram raznesti še preostale krožnike. teta torta

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8837

6. dec 2008 9:05

Jaz sem pa včeraj v Tušu nakupila vse za pripravo. Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

6. dec 2008 22:35

DAnes sem imela srečnejši dan. V petek zvečer sem pripravila tri različna testa in jih čez noč pustila v hladilniku, danes sem samo razvaljala, izrezala in pekla ter krasila. Je šlo vse lepo od rok, sem poslikala, pa bom pripela.

Spekla sem piškote iz krhkega testa z lešniki: en del so okrogli, del je kvadratnih, oboji z izrezom na zgornjem piškotu, da se lepo vidi marmelada sredi sladkorja v prahu.

 

Iz osnovnega testa, torej zgolj maslo, moka, sladkor in rumenjak sem naredila smrečice: večje in manjše, ene bele, eno bledo zelene in okrašene s kokosom (kot sneg) ali s zlatimi in belimi čisto majhnimi perlicami. Malo mora biti kičasto, kaj morem.

 

Potem sem naredila kekse s kardamomom in pomarančo, pa gobice sem naredila (iz osnovnega testa, pa bet iz belega preliva, klobuk iz rdečega, pa bele pikice gor).

 

Zdaj pridejo na vrsto čokoladne in kavne zadeve.

 

Mamamia

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. dec 2008 23:07

Teta torta, kaj točno pa so Amadeusovi piškotki, a so z marcipanom (asociacija na Mozart torto)?

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. dec 2008 1:13

Sama sem sita navadnih piškotov in oblik. Iščem specialne, raje manj, pa udarno dobre, in lepe, jasno... (tiste druge pečem čez vse leto)... Delala sem čokoladne čokoladne piškote, podobne nekim Kraševim, Krašuljice mogoče? No, v glavnem, piškoti so temni, hrustljavi, noter je pa čokolada. Je se lahko tudi tople, se pravi, jih pogrejemo v mw pečici, pa je noter čokolada tekoča. Meni se zdijo najbolj mega piškoti, kar sem jih pekla do sedaj!!! Potem sem naredila neke kavne kupčke z vdolbinico, ki sem jo prelila s karamelom, gor pa dala s čokolado oblito rozino. Zelo lepi in fensi zgledajo. : ) Potem sem delala spirale oz. piškote roza, zelene in čokoladne barve. Sicer dobri, ampak bolj primerni za kak Pust... No, ja, glede na to, da je moja bejb v bolnišnici, jaz pa ne morem do nje, ker imam virusni prehlad, sem pač naredila to njej ne ljubo. Saj veste, otroci so nori na barve, : ) No, na koncu sem jih polovico oblila s čokolado, gor pa posula sladkor v kristalih. So malce bolj odbiti, ja. To bo za letos vse, glede na to, da smo vsi bolni in sploh... Za praznike dobim še bolnega otroka domov, tako da sploh ne bo časa za nič. Delala bom samo še praline za darila. lidka [sonce] Sporočilo je spremenil(a) lidka dne 07. dec 2008 01:17:13

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

7. dec 2008 10:38

Delala sem čokoladne čokoladne piškote, podobne nekim Kraševim, Krašuljice mogoče? No, v glavnem, piškoti so temni, hrustljavi, noter je pa čokolada. Je se lahko tudi tople, se pravi, jih pogrejemo v mw pečici, pa je noter čokolada tekoča. Meni se zdijo najbolj mega piškoti, kar sem jih pekla do sedaj!!! Lidka a lahko napišeš sestavine, potek

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

7. dec 2008 10:46

Danes imam post in se bom "najedla" vaših umetnin preko interneta. Upam, da piride kakšna slikica! habibti

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

7. dec 2008 11:27

To pa je moja včerajšnja in današnja stvaritev. Zgoraj so Istrski cukrarini, vmes testo isto, del z kakavom (marmorirano), nareti kot Moto piškoti, in na koncu še to isto testo namočeno v Apfelstrudel liker in okrašeno z čokoladno kuverturo. Vedno sem pekla le biskvitna peciva in podobno, sedaj sem pa ugotovila, da je peka piškotov prav zabavna. Bo prav veseli december v moji kuhinji. LP gianja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti