Dajmo rečt kakšno o prazničnem pecivu

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

24. nov 2008 21:01

Majamarko, jaz bi piškote spekla v naprej, tako kot veleva recept. Kremo bi naredila takrat, ko bi jih postregla in jih tik pred zdajci nadevala. Se bojim, da drugače ne bo šlo. Ne samo da krema kaj dolgo nebi zdržala, tudi piškoti bi postali čisto mehki. Sicer pa probaj. Namesto da bi vse piškote nadevala speci biskvit in ga nadevaj. Nekaj kreme pa prihraniš za piškote. Pustiš čez noč in rezultat bo jasen. lp Vesna

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

24. nov 2008 21:15

Hvala Reca, jih bi itak prvo rundo naredila za Miklavžka, pa me je zanimalo, če bi jih lahko že te dni, da mi naslednji teden ne zaguzi.

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. nov 2008 0:07

Kozamurnik, peseki so navadno testo za piškote, ki sem mu dodala kislo smetano in kokos, ušeska so iz čokoladnih kosmičev, oči pa klinčki. To vse daš na surove. Pri tortici pa so smrečice izrezane iz modelov za piškote, sedaj je veliko teh oblikc v prodaji. Danes se slabo počutim in nič nisem pekla. Nasploh sem v slabem obdobju... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

25. nov 2008 10:54

[citat=--katka lopatka--]Kozamurnik, peseki so navadno testo za piškote, ki sem mu dodala kislo smetano in kokos, ušeska so iz čokoladnih kosmičev, oči pa klinčki. To vse daš na surove. Pri tortici pa so smrečice izrezane iz modelov za piškote, sedaj je veliko teh oblikc v prodaji. Danes se slabo počutim in nič nisem pekla. Nasploh sem v slabem obdobju... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5[/citat]

 

Katka lopatka, pojdi na forum Katera je tista pesem, boš gotovo našla kaj, da iz slabega prideš v dobro obdobje!!!

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. nov 2008 11:37

Katka, jaz predlagam mojo "tavžetnrožo" in sicer linžerijo v decembrsko rdeči izvedbi in potem Zdravkota z Noć mi te duguje in se ti bo sladko žvižgalo za piškote.... Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. nov 2008 15:59

No pa dajmo kakšno rečt o prazničnem pecivu. Zanima me, a je to na spodnji sliki to, in a je vsen za katere praznike se peče

 

 

ežoj

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

25. nov 2008 16:33

Ežoj, čisto dobronameren nasvet: povabi jade in mene, da sprobave, če je res to to ali ni to to

stana

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

25. nov 2008 16:35

Ja meni se tudi zdi, da bi bilo treba najpej sprobat, potem šele lahko začnemo diskutirat al je al ni...

jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti