Torta - kako jo narediti

Ursi2  

član od: 4.10.2008

sporočila: 1

tema odprta - 4. okt 2008 23:42 | ogledi: 2.179 | odgovori: 4

Živjo!

Svojemu sineku bi rada naredila torto in sem pr enem članu v njegovem albumu zasledila tole torto

http://mado.moj-album.com/slika/7465958/aIxT1

Pa me zanima, če bi mi lahko dali nasvet oz recept, kako naj naredim ta obliv za torto in okraske. Ali je iz sladkorja ali iz marcipana!

Hvala!

Ursi2

Ursi2  

član od: 4.10.2008

sporočila: 1

5. okt 2008 1:06

A pa bi se dalo z marcipanom tud nardit? Ursi2

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. okt 2008 8:42

Ursi2, če nimaš časa za nabavo tičino mase ali pa sploh nebi rada delala z njim, lahko torto premažeš z masleno kremo, potem pa narediš okraske iz marcipana ali iz kakšne druge mase - receptov je kar nekaj, eden npr. pri pisani čokoladni torti. Torto se seveda da obleči tudi v marcipan, vendar ga boš kar veliko potrebovala. matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. okt 2008 18:43

ja berny, gre z beljakom ali pa tudi vodo. Sicer pa uho narediš kot kapljico, v glavo narediš luknjico, potem kapljico z ostro stranjo daš v luknjico in na sredino pritisneš z zaobljenim predmetom, da nastane uho. Tako je bolj trdno in ne odpade takoj;) matilda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti