Kje kupiti meso za "prave rumpsteak-e"???

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. sep 2008 12:02

Hedonist, se priporočam tudi jaz, ker......nimam pojma. Ponavadi za inštrukcije žicam mesarja, če si že moji doma zaželijo, da kaj mesnega skuham. pa se mi zdi, da me prav zaradi moje nevednosti še ni nafarbal, no, vsaj doma ni nihče protestiral :)). Si sploh nisem predstavljala, da je tole "mesoznanstvo" tako zapleteno.....še dobro, da so ribe in drugi morski organizmi, ki jih edine obvladam, tako preproste "postave". ja, Ežoj se strinjam s tabo, bi bila težka..... Jaz dlje od tega, da mi je ligenj izdahnil v vedru in riba pred očmi na čolnu, nisem prišla. več pa tudi ne rabim. Še zdaj se spomnim, kako šokirana je bila ena moja sošolka, ki je doma vedno jedla samo kupljene piščančje fileje, potem je pa enkrat v menzi v dijaškem domu dobila na krožnik piščančje bedro....ni mogla verjeti, da je to žival, ki ima celo - kožo! Pa tistega tudi ni mogla pojesti. mamaF - Mojca

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

25. sep 2008 12:48

Ti se kar obrni name , MamaF, bom z veseljem pomagal.Ja res , z ribami gre najlažje predvsem ker so tiho. Bolj zoprno je z drugimi živalmi, ampak saj veš, če hočemo zrezek je treba pač kravo ubit. Žal ne gre drugače, tudi je vsako drugo filozofiranje čisto sprenevedanje. Konec koncev pa je tudi npr. paradižnik "živ" pa ga utrgao in srežemo , pa tko naprej. Kar se tiče mesarjev je med njimi zagotovo tudi kak pošten, ampak v veliki večini pa pač izkoriščajo neznanje ljudi. Jaz nikoli ne kupim npr. že pripravljenega mletega mesa. Vedno mi mora odrezati iz kosa ,ki mu ga pokažem in zmleti pred mano. Tam kjer me še ne poznajo se malo usajajo ampak potem to storijo. Najbolj me namreč moti, da je cena faširanega taka kot npr .cena kvalitetnega mesa. Verjemi pa, da mesarji tega ne zmeljejo ampak obrezine, ostanke, skratka manj vredne koščke. Torej hočem le, da je v metem mesu res tisto, kar mi računajo. Torej nasvet za vse: ne kupujte že zmletega mesa, naj ga mesar zmelje pred vami in to tistega, ki ga boste vi želeli , ne on ! Boste videli, polpete bodo imele čisto drug okus, po kuhanju bo ostalo veliko mesa, ne pa da se vse scedi v maščobo. LP hedonist

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. sep 2008 12:53

Hedonist, enkrat sem slišala enega ribiča reči :" E, dico moja, kad bi srdele vrištale, svi bi mi gladni bili i poludili!" Pa je imel kar prav! Pa hvala za ponudbo! mamaF - Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

25. sep 2008 12:55

Mamaf, ne da se je čudila, da ima kura kožo, moja prijateljica je hčerki v zvezek narisala kokoš s štirimi nogami....

 

Pri mesu je pomembno, od katerega dela je. Že pri zrezku nasankaš, če ne poznaš, kaj šele za kaj boljšega...

 

Jaz se zmesarji dobro razumem, temu primerno je tudi meso, ki ga dobim. Mamamia

mamamia

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

25. sep 2008 13:11

Ežoj,

jooooj, , tole si pa dobro napisal.

 

jasna

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

25. sep 2008 16:23

Prebrala sem strani od Srednje gostinske šole. Presenetilo me je, da je teletina belo meso. Prav tako je jagnjetina belo meso. Ali je ovčetina prav tako belo meso? Od ne vem kje imam v glavi, da piščančja in puranja bedra niso belo meso. Iz šolskih strani pa to ne drži!!??

skrzolin  

član od: 15.7.2008

sporočila: 89

25. sep 2008 20:51

Rdkapica, pri piščančjem mesu ločimo belo meso, kamor uvrščamo pedvsem mišičnino prsi in temno meso, kamor uvrščamo vrat in mišičnino nog. Podobno je pri puranih, kar pa se tiče ovčjega mesa - ne vem. Lp skrzolin

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

25. sep 2008 21:02

jaz sem enkrat in nikoli več, kupila v leclercu kupla pakirano faširano meso. živi obup. kar večji koščki not, v glavnem zanič. sedaj ga kupujem samo pri mesarju in je neprimerno boljšega okusa. tanjaj

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. sep 2008 13:33

Jaz ga navadno kar sama doma zmeljem, saj gre hitro, pa še boj varno se mi zdi, če je zmleto neposredno pred uporabo. 

nola

arturveliki  

član od: 28.1.2009

sporočila: 1

28. jan 2009 23:35

Najboljše meso za rumpsteak ali rib eye ste ali filet steak dobiš v Gradcu v Metro-ju. Jaz tam kupujem vakuumsko pakirano meso iz Južne Amerike. Od tam je najboljša govedina. Cena pa taka da se ti splača peljati gor. Pri nas ne dobiš dobrega rumpsteaka pod 23 eur za Kg. V Metro-ju pa stane kg steaka 12-14 eur. Še najboljši pa je Rib eye steak. arturveliki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti