Torta za vse

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

tema odprta - 26. avg 2008 15:10 | ogledi: 3.160 | odgovori: 8

Bliža se mamin rojstni dan in prevzela sem nalogo peke torte. Je pa tukaj takoj prvi problem... Polovica družine ima rada čokoladno, druga polovica pa sadno/skutino torto. Vsega skupaj nas bo le 7, zato recimo knjige ne bi delala ker bo preveč vsega. Če ima morda katera kak nasvet, bom zelo hvaležna.

lepo pozdravljene vse!

nitta

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. avg 2008 15:15

Potem pa naredi metulja - iz ene okrogle torte. Eno krilo čokoladno, eno pa sadno - skutno.

 

Lp

MM

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

26. avg 2008 15:53

Super ideja, jaz pa kot ponavadi preveč razmišljam in kompliciram :) res najlepša hvala. Lep dan želim vsem. nitta

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

26. avg 2008 16:29

Druga varianta je, da narediš pahljači. Okroglo torto prerežeš na pol in vsako posebej napolniš in dekoriraš kot pahljačo. Staša

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

26. avg 2008 18:25

http://farm1.static.flickr.com/95/220054525_76488bfcff_o.jpg Res pride takooo zelo lepo tudi v obliki pahljače. Ne vem pa s čim je ta pahljača okrašena...imam še možnost kupiti tičino maso, vendar z njo še nisem ustvarjala. Oba predloga sta mi zelo všeč, tako da najlepša hvala obema, če pa ima kdo kak predlog o okrasitvi, pa se spet lepo priporočam. nitta

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

26. avg 2008 20:12

Nitta tole je porisana tična masa in je zeloooooooo lepa tortica! Roncolino

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

26. avg 2008 20:52

Čao, ja, lepa je pahljača. Meni je glede na majhnost torte najbolj všeč metuljček, pa še najbolj enostavno je. Ali pa recimo majhna knjiga. sama oblika je lahka za naredit, pri okraševanju pa si tudi lahko daš duška. Lep pozdravček, S.

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

26. avg 2008 22:35

Kako pa bi naredila majhno knjigo? Imam pekač v obliki srca, okroglega in pa pravokotnega. Lahko bi dala pravokotnega na polovico, mi pa nikoli ni bilo jasno kako naredite pri knjigi da izgleda kot da je v sredini nižje, potem pa višje v "platnice". Upam da razumete to mojo "razlago" :) da vse skupaj pač ni tako ravno, morda tako malo odrežem poševno ali je kaka "finta" pri tem? Se odločam še o nakupu tičine, ker so moji doma bol staromodni in jim nekaj novega vzbuja nezaupanje. Pa vendar, nekdo more "novitete" vnesti v hišo :) nitta

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. avg 2008 3:32

Nitta, saj ni treba, da je na sredini zelo vdrto pri knjigi...Pa tudi nič ne režeš biskvita na pol, kar v celem ga namažeš pol-pol. Če delaš s tičino, oblečeno torto enostavno z roko po sredini s prsti malo "znižaš" oziroma narediš črto in avtomatično dobiš obliko knjige, kazalka pa itak naredi svoj efekt. Ne gre preveč komplicirat... [/url] Če krasiš s smetano pa kar pustiš ravno, je prav tako lepo. Lahko jo pa brez skrbi narediš kar v svojem pravokotnem pekaču. Metuljček je prav tako lep, srček pa lahko po dolžini prerežeš na pol in potem eno polovico po tej črti premakneš navzdol, da pride malo zamaknjen - zelo lepo in malo drugače. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti