Recepti

mm  

član od: 11.12.2002

sporočila: 24

tema odprta - 22. dec 2002 19:58 | ogledi: 2.253 | odgovori: 5

Ali mi lahko kdo zaupa, kakšne slaščice bo spekel-a sedaj za praznike. Morda doda tudi kakšen recept.

LP Mojca

Temo je spremenil(a) mm dne 22. dec 2002 20:00:59

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

23. dec 2002 14:14

Odločitev verjamen, da je težka. Jaz bom spekla božično pecivo in bele oblačke in še orehovo potico. To je največ, kar se mi časovno izide. Vse recepte sem našla tu na forumu. Je pa izbira tu tako zelo velika, da človek na koncu ne ve več, kaj bi spekel. Zaradi gozda skoraj ne vidiš več dreves, bi rekla.

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

23. dec 2002 19:00

Mislim, da bom "vžgala klasiko" : dukati, breskve, janeževi upognjenci, rumove kroglice (obvezno), zagrebške rezine. Ker še točno ne vem, koliko nas bo in kje bomo, bom po potrebi razširila seznam. Dobro peko! Tina

mm  

član od: 11.12.2002

sporočila: 24

23. dec 2002 22:02

Nekdo mi je poslal na e-mail pošto, vendar je vsebovala tudi virus, tako da sem vse pobisala. Žal tako ne poznam vsebine. Želela sem kakšen specifičen božični recept. Šele kratek čas brskam po Kulinarični Sloveniji in težko izluščim v tej masi receptov nekaj pravega - novega. Tina kakšni so dukati ? Prosim za recept! LP Mojca Mojca Meglič

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

24. dec 2002 8:51

Dukati: Gneteno testo: 250 g mehke moke, 1 zravnano žličko pecilnega praška, 75 g sladkorja, vanilin sladkor, 1 jajce, žlica mleka, malo soli, 125 g masla ali margarine Umesimo, tanko razvaljamo, izrežemo z modelčkom (okoli 4 cm ali manj) in pečemo. Nadev: 125 g masla, 75 g sladkorja v prahu, 30 g kakava, vanilin sladkor, nekaj kaplic rumove arome ali ruma, 1 jajce Maslo stopimo, malo ohladimo in dodamo vse ostalo. S tem namažemo polovico piškotov in pokrijemo z drugo. Obliv: 75 g jedilne čokolade, malo masla V obliv potopimo piškote skoraj do polovice Božični srčki 35 dag gladke moke 12 dag naribanih praženih lešnikov - lahko orehi 12 dag sladkorja v prahu 1 jajce 1 rumenjak 14 dag masla malo pecilnega praška vanilin sladkor ščepec soli Zamesimo testo in ga postavimo, zavitega v folijo, v hladilnik za cca 2 uri. Testo razvaljamo cca 4 mm debelo in izrežemo srčke. Iz polovice srčkov izrežemo majhne srčke in jih odstranimo.Spečemo. Nadev:marelično marmelado z rumom zavremo in z njo premažemo srčke, pokrijemo z srčki z odprtinico. Ostalo marmelado damo v brizgalno vrečko in okrasimo sredino srčkov. Dober tek! Tina

mm  

član od: 11.12.2002

sporočila: 24

24. dec 2002 12:49

Tina, hvala za recept, sedaj pa na delo. Prijetne praznike voščim! Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti