Recepti pocestnice

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

tema odprta - 6. avg 2008 14:08 | ogledi: 2.359 | odgovori: 2

Ali je kdo praktično preizkusil recepte iz Pocestnice?

Nekaj je kar zanimivih.

Radovednost pa me daje okoli tistega nekaj-urnega riža:

Kakšen riž se uporabi?

Ali se uporabi klasičen riž, ki se skuha v 15 – 20 minutah?

… in kakšen je ta riž po nekaj-urnem kuhanju?

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1567

11. avg 2008 11:46

Ali res nihče ni prebral Benke Pulko in preizkusil njenih dobrot?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. avg 2008 13:21

Rdkapica, timing ni najboljši. Eksperti za riž so verjetno na dopustih. Sama knjige nisem prebrala in ne vem, na kateri riž se referira Benka, moje poznavanje vzhodnih kuhinj je pa bolj rudimentarno. Skratka, to, če znam narediti pet stvari, me še ne kvalificira. Smo se tukaj pogovarjali o različnih rižih in tudi je bilo nekaj besede o basmati rižu in jasminovem rižu. Obadva se pred pripravo dodobra spirata (da gre veliko škroba ven), basmati se v iranskih receptih še kuha, obriše in nato peče (ampak znam narediti točno eno stvar z basmatijem, kjer se stvar konča tako, da na maščobi in žafranu opečem basmati, tako, da nastane pogača in s tem se zafrkavam enkrat do dvakrat na leto dva dni). Ta postopek spiranja, brisanja, pečenja - to je seveda dolgotrajni štos, s katerim so v prejšnjih časih lepo zapslili ženski del familije, da je nekaj počel in da ženskam niso šle "neumosti po glavi", medtem, ko so frajerji nekaj umovali ob kofetu in tobaku. Lahko riž tudi spiraš čez cedilko in si pri tem blazno ekološka in sicer tako, da potem tiso vodo uporabiš za kajpavem- čiščenje kopanice. Ker je potratno imeti pipo odprto deset minut zgolj za to, da spereš riž. Lahko tudi močno spran riž kuhaš na sopari in si s tem skrajšaš čas. Samo moraš imeti za to dober soparnik, drugače se bo vse prijelo. Vsekakor pa je riž v mnogovrstnih oblikah (rdeči kamarški riž, črni riž itd) in tista klasika od 15 minut je res zelo zelo zelo v rastru osnovnega riževega programa. Ti kar eksperimentiraj z različnimi riži, je zelo zabavno. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti