1. avg 2008 6:45
Oh, jaz ne vem, no, saj sama tudi že leta ne uporabljam niti vegete, niti kock, včasih sem pa jih, pa jih bom verjetno tudi še, če mi bo dano dočakati tako starost, da si bom lahko še sama kaj skuhala, sekljati čebule, korenčka, pora in zelene se mi pa ne bo več dalo.
Vegeta in razne umetne juhe pa konserve..seveda vsebujejo ne samo sorbitola, ampak še marsikaj, so pa gotovo v veliko pomoč vsakomur, ki se ob šestih ali še pozneje vrača z dela in si, če že ne za družino, pa vsaj zase želi krožnik tople juhe.
Živimo v svetu, ki je trenutno naravnan na storilnost, še bolj pa na porabo, namenjen je pa populaciji med petindvajsetim in petinštiridesetim letom. In razni pralni oreščki, pirini cmoki, duhovni svetovalci in svarila pred sorbitolom in glutaminatom so le pesek v oči vsem nam, ki smo postali moderni sužnji ne držav, ampak nekaj familijam, ki jim služimo tu in zdaj, ne v Aziji, ne v Ameriki ampak kar tu, doma.
Vegeta, magari z glutaminatom in preveč soli je simbol nekega časa, dobe, ko so se ženske odtrgale od štedilnika in se osamosvojile in je večina prvič imela v rokah svoj denar za svoje delo.
Gospa, ki jo je izumila, je zelo verjetno preprečila kontrarevolucijo, ki bi prav gotovo izbruhnila, če bi po celi podalpski regiji opoldne umanjkala juha.
Sploh ni naključje, da se je Vegeta pojavila v socialistični državi in naključje ni niti, da je veljala za trdno valuto tako na vzhodu kot na zahodu.
Prav tako ni nobeno naključje ta revival starih načinov priprave hrane, pseudo ekoloških postopkov in gonje proti metodam, ki resnično ohranjajo okolje in olajšujejo domače delo.
nola