Torta na morju

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

tema odprta - 20. jul 2008 22:04 | ogledi: 4.037 | odgovori: 9

Vnukinja bo prvi rojstni dan praznovala na morju, v prikolici. Rada bi ji pripravila torto, ki jo lahko je enoletni otrok in se jo da narediti tudi v bolj skromnih razmerah, kakršne so v prikolici v poletni vročini. Pečico, sicer zelo majhno, imamo v prikolici, hladilnik tudi, a vendar ... Prosim za pomoč oz. nasvete.

Danca

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

20. jul 2008 23:12

Morda bi lahko delala torto kar iz kupljenih oblat, da ne bo treba peči. Lahko bi tudi piškote uporabila, naprimer kot v tiramisuju. Kremo bi jaz delala kar z rastlinsko smetano, v katero bi dala ali čokolado ali pa sadje. Taia

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

20. jul 2008 23:51

Baby (oz. Savoiardi) piškoti za dno, povrh pa jogurtova krema po receptu iz Želatine Fix (dvojna masa). Vmes daš poljubno sadje. Premažeš lahko s smetano in poljubno okrasiš. Simpl kot pasulj. Atina

anagerzina  

član od: 29.11.2002

sporočila: 280

21. jul 2008 7:03

Palačinkina torta. Spečeš palačinke, jih namažežz nutelo ali marmelado, jih lepo zložiš eno na drugo in premažeš ali s smetano, ali pa obliješ s čokolado in okrasiš. Ana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

21. jul 2008 9:13

Se globo strinjam z Atino, pa tudi s Taio - kupljeno tortno podlago malce prepojiš, da je sočna, obložiš s sadjem, ki ga lahko tudi premešaš s skuto, vse pa obliješ s tortnim prelivom. Sočno, sveže in primerno za poletni čas, ne vzame veliko časa in pečice ne potrebuješ. Mamamia

mamamia

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. jul 2008 9:27

Sama sem za enoletno nečakinjo pekla torto v vsemi omejitvami, ki naj bi veljala za enoltnega otroka.

Spekla sem biskvit, ki ga tudi vi lahko spečete že doma in ga zamrznjenega nesete na morje, lahko pa kupite že pečene oblate.

Zmiksala sem banane, vaniljev jogurt in sladko smetano z želetino fix.

Preoblekla sem jo s ticino maso.

V vašem primeru bi jo obložila s sadjem lepih barv in oblik ter sadje prelila s tortnim prelivom. Potem otroku pač sadja, ki naj bi ga ne jedel , pač ne daš.

Razmišljala sem tudi o receptu z jabolki, kjer se jabolka zdušijo z maslom in sladkorjem in namažejo na torto. Torto preliješ z vanilijevo kremo, vendar bi zadostoval kar vanilijev puding. Premazati  s stepeno smetano.

Doma pa si omislite še eno torto, tako, kakršno pač pričakujete. In povabite tudi tiste, ki jih na morju ne bo poleg.

 

PS Naša mala je pojedla svoj košček in se ni pritoževala, ker smo ji odvzeli ticino preobleko.

 

F r i n a

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

21. jul 2008 10:42

Več let zaporedoma smo bili na morju za možev rojstni dan.Sseboj sem vzela palični mikser ki ima tudi metlico za stepanje. Najlažje in najboljše nam je bilo da sem naredila testo kot za rolado  seveda po občutku, ker nisem imela vage, spekla sem ga kar v posodi, ki so bile pred leti pri sosedu na pike z ročajem ki se odstrani(vedno jo vzamem sabo ker je za vse dobra in lahka), krema pa kar bolj gost puding ali jugurt +želatina fiks pa kakšno sadje notri. Povrhu pa smo dali kakšne bombončke, ali pa samo sladkor.

Mislim, da so ti tudi druge že dale veliko idej, tako, da samo sproščeno, saj na morju je tako vse bolj na izi.

lp

mizarka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. jul 2008 12:27

Evo, ena dobra tortica, ki je niti ni treba nič pečt, rabiš samo hladilnik in en plin ali elektriko. To tortico sem naredila moji punčki za 1 leto, ker je tako hitro narejena, jaz pa v principu ne smem stat. Savoardi piškote zdrobiš, na soncu stopiš maslo ali margarino (razmerje 2:1 za piškote, recimo 200 g piškotov 100 g margarine), zmešaš oboje, daš v tortni model in lepo poravnaš. Stepeš eno smetano, dodaš eno vipavsko polnomastno skuto, sok ene limone, en vanilij sladkor, po želji še kako žlico navadnega in vse skup zmešaš v kremo. Daš kremo na tisto piškotno maso, čez naložiš češnje ali višnje iz kompota, zavreš sok od kompota, zakuhaš v njem preliv za torte z dvema žlicama sladkorja (po navodilu na prelivu) in poliješ čez sadje. Dobra in super paše poleti! Veri

Janina  

član od: 31.12.2001

sporočila: 101

21. jul 2008 12:43

Tole je enkrat svetoval Goljat... ČOKOLADNA PAVÉ TORTA - Torta na počitnicah v kampu Sestavine: 200 g temna čokolada 100 g maslo 80 g mleti sladkor 4 kom rumenjak 200 g baby piškoti 2 dl voda 0,5 dl rum sveže jagode za okras Čokolado narežemo in jo v vodni kopeli raztopimo, dodamo maslo, mleti sladkor, premešamo in počasi enega za drugim umešamo rumenjake, da dobimo kremasto maso. Vodo nekoliko segrejemo ji dodamo rum in eno tretino baby piškotov na hitro namočimo, katere polagamo enega poleg drugega na ploščo, piškote tanko premažemo s čokoladno kremo, to ponovimo še dvakrat, s preostalo kremo premažemo in obmažemo pavé, z vilicami po kremi naredimo brazde, ohladimo, okrasimo s stepeno sladko smetano iz doze z jagodami razrežemo in ponudimo. Namesto kreme lahko uporabite čokoladni ali mogoče celo jagodni puding. Glede na to, da bo torta tudi za otroke rum pač nadomestiš z nečim drugim (sokom, kompotom,...). Janina Sporočilo je spremenil(a) Janina dne 21. jul 2008 12:44:30 Sporočilo je spremenil(a) Janina dne 21. jul 2008 12:45:28

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

23. jul 2008 10:32

Hvala za obilico koristnih nasvetov. Verjetno bom naredila maso iz piškotov, čez pa kremo iz skute ter sadja (Veri). To mala slavljenka lahko je, svečko bomo pa tudi lahko zapičili vanjo, da jo bo pihnila. Danca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti