Katera voda je najboljsa?

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

18. jun 2008 8:16

V službi, pri starših (kjer imamo svoj izvir),...vedno iz pipe. Doma nikoli, voda ima duh, kot bi prišel na bazen. Fuj! K sreči sem bolj malo doma, zato je ne kupujeva veliko. Jelenckova

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

18. jun 2008 8:31

Katka, tudi jaz sem slišala, da naj bi bila Costella najboljša, imela naj bi celo nek certifikat....a Julijana pa naj bi bila celo boljša? Svoj čas smo dosti kupovali Dano, tudi od tuševe znamke, saj je polnjena z Dano. Danes pa pijemo prefiltrirano vodo...dosti jo uporabljam tudi za kuho. katjushka

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

18. jun 2008 8:47

Ravno par nazaj sem dobila mail z podatki (v bistvu je bil članek iz ene slovenske revije), koliko vode in energije (in za primerjavo še nafte) se porabi za en liter ustekleničene vode in kaj to pomeni globalno...kvaliteta ustekleničene vode pa je enaka kot iz pipe (vsaj pri nas še zaenkrat). S točnimi podatki vam ne morem "postreči", vam pa lahko rečem, da je ustekleničena voda ena od obremenitev okolja, ki je v veliki meri nepotrebna. Pa še toliko plastične embaže, kot se pri tem proizvede... Jaz vztrajam pri vodi iz pipe....verjamem pa, če bi imela čuden okus/vonj (kot je pri Jelenčkovi), bi verjetno kupovala ustekleničeno.

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

18. jun 2008 8:51

Voda iz pipe - še vedno! Ko gremo kam na pot - Costella! Vedno, ko smo se peljali na Kočevsko ali pa na morje, smo se ustavili na prostorčku ob cesti, kjer so bili izviri vode. Mnogo ljudi je tam polnilo svoje kanistre, čutare.. Danes tam stoji polnilnica. Voda je enkratna. Ko vidiš v kakšni neokrnjeni naravi jo polnijo, je primerjava z Zalo, ki jo polnijo na Celovški cesti povsem nemogoča. elba

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

18. jun 2008 8:57

Definitivno vodo iz pipe. Nekako se mi zdi bedasto kupovati postano vodo v plastični embalaži, ki je po možnosti načrpana sredi Ljubljanske kotline. Moje mnenje je, da je voda z pipe kakovostnejša oz. vsaj enake kakovosti kot ustekleničena, a hkrati sveža in brez dodatkov. Problematične se mi zdi tudi nepotrebno onesnaževanje okolja s plastenkami. Kolegica, ki dela v živilski industriji pravi, da so arome, ki jih dodajajo vodam z okusom povsem umetne in zelo agresivne. V vodi so sicer razredčene, ampak še vedno ne ravno zdrave za pije. Če želim okus, si pač stisnem kanček limone in imam - LEMON. Ne uporabljam niti filtra, ker nekako ne verjamem, da kaj bistvenega prispeva k kakovosti vode istočasno pa se nikakor ne morem navaditi na okus takšne vode. Nekako zdrizasta mi je. magnolija

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

18. jun 2008 9:08

Pijem samo vodo iz pipe. Zakaj: 1.) večina vod (npr. Zala) je enako oz. manj kvalitetna kot Lj vodovod 2.) problem skladiščenja 3.) ekološki vidik 4.) voda z okusom NI voda, ampak napitek. Nastane tako, da vodi dodajo sladkor in umetne arome. Če mi že zapaše "okus" raje spijem kvaliteten sok iz 100% sadja ali pa čaj

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

18. jun 2008 9:34

elba je napisal/a:
Voda iz pipe - še vedno! Vedno, ko smo se peljali na Kočevsko ali pa na morje, smo se ustavili na prostorčku ob cesti, kjer so bili izviri vode. Mnogo ljudi je tam polnilo svoje kanistre, čutare.. elba
S tistih krajev je moja mama. Vedno bolj, se z nostalgijo spominjam izvira ob hiši kjer je noč in dan tekla voda. Zato se tudi meni (verjetno spet nostalgija) zdi najboljša Costela. K Sporočilo je spremenil(a) KARMINA dne 18. jun 2008 09:35:35

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

18. jun 2008 10:24

Pravijo, da je najboljša voda tista iz pipe saj so testiranja nanjo vsak dan znova, za ustekleničeno vodo pa ni vsakdanjega testiranja. ycrna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti