2. apr 2008 22:25
frina je napisal/a: |
Če sem zlobna, bi morala napisati, da nihče ne bi smel kupiti v trgovini niti enega izdela, preden ne obvlada Obligacijskega zakonika, da se ne bi smel spuščati v partnerske odnose, preden ne bi obvladal Zakona o zakonski zvezi in družinskih razmerjih, ne bi smel kupiti nobene nepremičnine brez izjave, da pozna določila Stvarnopravnega zakonika, sploh pa ne bi smel umreti, če ne pozna Zakona o dedovanju. Evo, to je minimum. |
Ja, se povsem strinjam. In obžalujem, da v gimnaziji o tem nismo slišali niti besede.
In to dokazuje, da so pravzaprav res potrebna znanja iz obeh področij, ne? Čeprav moram kot prepričana naravoslovka pripomniti, da je ponavadi lažje naučiti npr.farmacevta ekonomije in marketinga kot pa ekonomista kaj kemije, he he. Brez zamere.
Ampak če se vrnem na prvo vprašanje, kaj izbrati, si mislim pa tako:
1. ne glede na zahtevnost faksa in možnost zaposlitve je dobro izbrati tisto, kar si želiš in te res zanima, za kar si " poklican". In da to svojo nagnjenost odkriješ, se splača v teh letih poskusiti čim več, se z zanimanjem poglobiti v vse predmete na urniku, tako kot je svetovala Vendelina.
2. Če še vseeno ne veš, kaj je tvoje področje, ker te zanima "vse po malem" in "nič za večno", potem pa izbereš tisto smer, ki ti omogoča čimboljšo in najbolj primerno zaposlitev in delo, ki ustreza tvojemu načinu življenja. Potem pa pač poiščeš izzive v tistem poklicu, kjer si pristal - tudi to je lahko zanimivo in izpolnjujoče.
3. In upam, da se bo tudi v naši družbi kdaj uveljavila pozitivna naravnanost do ljudi, ki svoj "poklic" spoznajo šele kasneje in se npr. v štiridesetih odločijo za menjavo usmeritve in ponoven študij. Dandanes je po štiridesetem menjati službo že kar utopija, pa upam, da bodo prišli boljši časi, ko bodo res lahko vsi ljudje razvili svoje potenciale. In odprli pekarno piškotov, čeprav ne bodo poznali ne Maillardove reakcije in ne Zakona o obligacijskih razmerjih
Nasja
Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 02. apr 2008 22:27:30