Čemaž, divji česen

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. apr 2011 9:39

Čemaž se naj bi nabiral do cvetenja, čeprav sem ga lani jaz nabirala še potem, ko so se prvi cvetovi že razcveteli pa nam ni bilo nič hudega. Res pa je, da so takšni, bolj stari listi, bolj žilavi in če jih takoj ne porabiš kmalu porumenijo.

 

Jaz grem jutri nabirat zadnjo letošnjo rundo ... 

katjushka

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

14. apr 2011 10:28

Če pa greš malo višje npr Blegoš, Ratitovec, pa je šele sedaj samo malo pogledal iz zemlje in ko bo v dolinah odcvetel, se ga bo lahko na teh terenih še nabiralo. Do srede maja sigurno. Včeraj sem videl, da je imel Blegoš belo kapo. janko1

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

14. apr 2011 10:51

Res je janko1, po Starem vrhu, Mladem vrhu in Koprivniku ga je bilo v nedeljo ohoho, cele plantaže. Na Blegošu dva dni pozneje ga nisem zasledil, možno da še bo...

peter

foodonist  

član od: 14.4.2011

sporočila: 14

14. apr 2011 18:18

Pozdravljeni..danes naredil pesto,čemaž,olivno olje,in pa mandlji,super je,sam ga pa nisem solil,a je kaj narobe,bi bilo bolje ,da ga solim ,če ga mislim dlje držat v kozarcu?? Me pa še zanima,če mogoče kdo ve za kak dober plac,kjer ga je res v izobilju??okolica dolenjske (Trebnje)..lep pozdrav in hvala foodonist

francis  

član od: 7.7.2007

sporočila: 131

15. apr 2011 10:14

Foodonist, jaz ga za v kozarec nikoli ne solim, ima že sam po sebi en pikanten okus. Naredim ga samo z olivnim oljem in na hladnem zdrži tudi eno leto, če slučajno ostane. Glede placa - sem iz Ljubljane. LP. francis

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

15. apr 2011 11:13

francis je napisal/a:
Foodonist,
jaz ga za v kozarec nikoli ne solim, ima že sam po sebi en pikanten okus. Naredim ga samo z olivnim oljem in na hladnem zdrži tudi eno leto, če slučajno ostane.
Glede placa - sem iz Ljubljane.
LP.

francis

 

Tudi jaz ja en del naredim samo z olivnim oljem, da ga potem lahko dodajam omakam, namazom, juham itd 

katjushka

foodonist  

član od: 14.4.2011

sporočila: 14

15. apr 2011 16:40

Sej glede placa ,če bi bil kje v lj ,kak res fajn plac ,da ga je v izobilju,je tudi u redu:)..ja jst sm delal tudi sm z olivnim oljem..hmm..no a res noben ne ve za kakšen fajn plac,na dolenjskem??ajoj.. foodonist

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

15. apr 2011 20:10

Na Dolenjskem je trenutno riskantno nabirat čemaž  (medvedji česen) - hitro stopiš medvedu na glavo     (Nikar tega vzeti zares, ravno spomnila sem se na nedavni presenetljivi dogodek v  VL).  Ne vem, kako daleč ti je do  Gorjancev, tam so ga nabirali znanci.

Cila

teddy  

član od: 26.11.2007

sporočila: 130

17. apr 2011 20:03

Danes sem poleg čemaževih listov nabrala tudi precej popkov. Ali te jeste tudi sveže ali samo vložene?

teddy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti