Balkonsko cvetje

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

24. apr 2009 8:18

kozamurnik je napisal/a:
Moja mami danes presaja pelargonije;pravi, da bo ostala kar pri teh,ker je z njimi najmanj dela. Jaz pa sploh ne vem kaj bi ,rada bi kaj v modrem, pa ni prav dosti izbire v tej barvi. Imate morda kako idejo ? Hvala vnaprej! kozamurnik
Jaz imam na treh oknih, glinene lonce, v dveh kombinacija modre pelargonije in bele lobelije, eno okno pa temno roza pelargonije in pa modro lobelijo. Bom videla kako se bo obnesla ta kombinacija. Tule je pa lepo napisano, kakšne so rože in kakšni so svetovi, je še nekaj modrih. http://www.sitik.si/Balkonsko_cvetje_enoletnice patty

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

24. apr 2009 8:55

patty je napisal/a:
Jaz imam na treh oknih, glinene lonce, v dveh kombinacija modre pelargonije in bele lobelije, ................patty

Močno dvomim, da imaš modre pelargonije.................saj ne obstajajo!

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

24. apr 2009 9:14

Tudi jaz sem kar tako pogledala saj modrih pelargonij res še nisem videla niti slišala, da sploh so.

rrr

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

24. apr 2009 9:22

Toliko kot črni tulipan, recimo................najbrž se kakšni od sort reče "Blue", pa je vijolična, z malo več modrine v sebi..........

patty  

član od: 2.9.2005

sporočila: 298

24. apr 2009 9:50

Ups in hkrati hvala za opozorilo, temno rdeče pelargonije in bele lobelije, ter roza pelargonije in modro lobelijo. patty Sporočilo je spremenil(a) patty dne 24. 2009 09:59

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

24. apr 2009 13:16

Letos bom imela iste rože kot lansko leto - bršljanke. Vendar letos samo rdeče. Lani sem imela tudi roza in bele vmes, vendar očitno ne zrastejo vse enako doge (rdeče so bile najdaljše). Imam pa okna obrnjena na vzhod in zahod, tako da ene na sončnem udaru dopoldan, ene pa popoldan. Ali mi lahko, prosim svetujete, katera roža še prenese takšno lego? In koliko se da sadik v korito dolgo cca 70 cm? Lani sem noter dajala po 4 sadike, pa se mi zdi, da je bila ena odveč. Hvala! Moycaa

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

19. mar 2010 18:49

ali letos že veste kaj boste imele posajeno na balkonu? Sama si želim malo spremembe in se mi zdi zelo zanimiva bolivijska begonija, ali ima katera izskušnjo z njimi. Ali je primerna za na zelo vroče sonce, ter kaj posaditi zraven. Dosedaj sem imela največkrat surfinije, vendar se mi ne da več tako zalivat pa obirat tudi ne. Sicer so mi še vedno zelo všeč. Hvala za vse ideje. lp anitram1

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. mar 2010 20:05

Jaz sem brala en prispevek od Ruth P. Reš, da naj bi bila letos modna kombinacija rumeno-vijolična. A priporočate kakšno sorto za nepokrit sončen balkon? Pa po možnosti manj zahtevno za vzgojo (ker poleti bo več pozornosti kot rože zahteval ).

Atina

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

19. mar 2010 20:24

Atina, za rože ne vem, za  pa .

rrr

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

19. mar 2010 21:12

Atina, jaz sem si lani privoščila dva korita , ki imata spodaj hrambo za vodo-ne vem kako se točno reče, in se res fino obnesejo(upam, da jih bom letos kupila več). Tako, da ti jih  priporočam, da ti ne bo treba vsak dan zalivati.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti