Balkonsko cvetje

barbay  

član od: 4.1.2008

sporočila: 202

25. apr 2010 10:09

Pri nas končno nasadili korita za na balkon. Bršljinke in moljevke. Kombinacija rdeča bršljinka, moljevka, rdeča bršljinka. Razen na sredini balkonov, bo v koritih še krompir, ali nekaj podobega. Balkoni so cel dan na soncu in menda bo ta kombinacija ustrezala. Bomo videli. barbay

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. apr 2010 11:15

Meni so zakon begonije zmajeva krila. Letos sem jih par poskusno prezimila, super so. Lepše kot pelargonije, ko vedno tiste 'kolce' medle barve dobim, begonije so pa lepo v širino razrasle.

Atina

shl26  

član od: 25.4.2010

sporočila: 1

25. apr 2010 20:05

meni so pa letos svetovali lantane,sem jih kupila ,posadila in za enkrat se prav lepo držijo!!!???? helenca shl26

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

28. apr 2010 18:11

Tudi jaz prisegam na zmajeva krila...danes kupila, že posadila in moj balkon je že lep angie

mojceca  

član od: 6.4.2010

sporočila: 1

28. apr 2010 22:36

Danes sem kupila verbene, sanvitalije ter moljevke, pa še marjetice in dve pisani koprivi. Vse sem že posadila in dala na balkonsko ograjo in okenske police. Upam,da bodo rožice uspevale, ker imam te kombinacije prvič.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. maj 2010 7:11

Moja izkusnja in ker je bil govor tudi o drobnocvetnem mlecku ( Euphorbia Diamond Frost). Ponavadi ga sicer kupujemo in obravnavamo kot enoletnico, jeseni torej zavrzemo , ampak meni ze dve leti lepo prezimi-v svetli kleti, kjer je temperutura okoli 5-8 stopinj. Jeseni ga porezem na kakih 10,15 cm in cez zimo zelo malo zalivam.Na prosto ga dam malo kasneje, ko je temepratura malo visja, v zacetku maja. Hitro se obraste , cveti sicer malo kasneje, ampak nic manj. Tisti, ki radi ekpserimentirate in sami vzgajate rastline, velja poksusiti in prezimiti to cudovito rastlino. Letos sem uspela dobiti tudi hibrid s temnimi listi, ki je se lepsi... lp lucka

MIHIKA  

član od: 23.2.2010

sporočila: 81

5. maj 2010 7:28

MOJCECA, upam da ti bodo rožice uspevale. izbrala si lepo barvno kombinacijo, vendar sem skeptična glede verben. Ne vem zakaj ampak meni so tri leta zapored propadle oz. sploh niso cvetele. Na gredici pa so bile čudovite. Tudi vrtnarji povedo isto, da ne vedo zakaj v koritih ne uspevajo. Drugače pa se da prezimit oz. vzgojit marsikatero rastlinico doma, kljub temu da vrtnarji trdijo drugače. Tudi jaz prisegam na zmajeva krila. že par let jih vzgajam sam, vendar iz podtaknjencev. Tudi drobnocvetni mleček se lepo prezimi oz. napraviš podtaknjence. Prav tako moljevke, streptokarp. Sanvitalije, dihondre in travo bodalico pa poseješ. Lantane so čudovite, vendar morajo bit viseče, pri katerih ni potrebno odstranjevati cvetov. Navadne hitro prenehajo cveteti, če jim ne odstranjuješ cvetkov. Moja kombinacija je letos na oknih begonija summer wings, streptokarp, mleček in rumenolistna deteljica. Na balkonu pa begonija zmajeva krila, trava rdečelistna ščetinava perjanka, viseča rumena lantana, pisanolistni abutilon, divja pisana kopriva in svetlo zeleni krompir-batata. Veliko veselja z rožicami. Lp, M MIHIKA

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

5. maj 2010 20:27

Jaz pa imam letos na balkonu, kjer jih namaka dež, bršljinke in sicer po dve rdeči in ena bela. Na okenske police pa sem posadila po eno angelsko begonijo, rdečelistni mleček, zelen sladki krompir in rdeč mičji repek (aklifa). Me pa zanima, kako bi se obnesla zmajeva krila na takšnem balkonu? buča Sporočilo je spremenil(a) buča dne 05. 2010 20:29

MIHIKA  

član od: 23.2.2010

sporočila: 81

5. maj 2010 21:03

Buča, zmajeva krila se na blkonu, ki je izpostavljen padavinam obnesejo veliko bolje, kot pa bršljinke. Preverjeno.Jaz prisegam samo še na zmajevke. Bi pripela slikco pa ne zmam. Lp, M MIHIKA

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1563

5. maj 2010 21:17

A res? Škoda, da ni slikce. Me pa zanima, kaj še posadiš zraven? Pa še to, a je veliko pometanja cvetkov? buča

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti