13. apr 2011 11:31
Tulka, se hecaš? Saj nobena rastlina ni narejena za okrogle posode. Samo, če ne bo na polnem soncu, ne bo ravno ne vem kako lep. Je rastlina polnega sonca.
rimljanka
13. apr 2011 11:31
Tulka, se hecaš? Saj nobena rastlina ni narejena za okrogle posode. Samo, če ne bo na polnem soncu, ne bo ravno ne vem kako lep. Je rastlina polnega sonca.
rimljanka
13. apr 2011 11:42
Tudi jaz imam že več let korita z vodno rezervo (plastičen mrežast vstavek cca 2 cm nad dnom posode). Sem pa naredila tako, da sem vodno rezervo na tistem tulčku preluknjala na vrhu, da v kolikor je vodna rezerva polna odvečna voda odteče in se ne more nabirati v posodi. To je predvsem važno, če so te posode na takih mestih, kjer jih dobi tudi dež, ker bi se sicer nabralo preveč vode in bi se rastline dobesedno utopile.
Imela sem enake pomisleke kot lenčika.
tedyka
13. apr 2011 19:41
@buča: korit z vodno rezervo je toliko, kot je proizvajalcev. vedno več. in zato bodi pozorna, da kupiš taka, ki imajo luknjice na vrhu teh "cevastih" štiftov - naj imajo možnost izpusta viška vode. ker boš imela korita na dežju moraš obvezno med zemljo dodat dolgotopno gnojilo, saj se ti zna zgodit, da korit dlje časa ne boš zalivala, vsaj meni se to dogaja. in če uporabljaš tekoče gnojilo ga boš težko, ker bo že tako vse napito. Sporočilo je spremenil(a) saskia02 dne 13. 2011 19:42
13. apr 2011 22:56
Rimmy, ne hecam se - ampak videla sem ga predvsem v okroglih posodah in je bil videti, kot da se razrašča na vse strani. Enkrat sem že imela nekaj podobnega v koritu in so bila okna stalno umazana, tudi od znotraj ni bil nič lep pogled, ko rastlina ni imela prostora, da bi rasla in se je vse skupaj mečkalo ob šipo.
tulka
14. apr 2011 5:29
Pri nas se korit z vodno rezervo ne maramo, tudi sosedje so jih kupili, imeli eno leto in se vrnili k starim dobrim glinenim lepim loncem. Razlika v ceni je prevelika in ne opraviči tisto malo manj zalivanja.Govorim seveda zase. Mleček je zelo lep tudi zunaj, kjer se prosto razrase.Mi imamo pred hišo ozko gredico, posajeno z njim. Vmes ponavadi damo belo dalijo s temnimi listi ali kako drugo strukturno rastlino s temnimi listi . Preprosto, a zelo učinkovito. Bogate zasaditve, ki se vidijo na kilometer daleč, niso po mojem okusu. Kotarca
14. apr 2011 6:22
tulka je napisal/a: |
Rimmy, ne hecam se - ampak videla sem ga predvsem v okroglih posodah in je bil videti, kot da se razrašča na vse strani. Enkrat sem že imela nekaj podobnega v koritu in so bila okna stalno umazana, tudi od znotraj ni bil nič lep pogled, ko rastlina ni imela prostora, da bi rasla in se je vse skupaj mečkalo ob šipo. tulka |
14. apr 2011 7:40
darjuška, saj se da uporabiti škarje, a ne? To je pač v naravi rastlin, vsaka se bori za "prostor pod soncem" in ene so uspešnejše kot druge.
rimljanka
14. apr 2011 8:14
O, kotarca, hvala za idejo!
tulka
3. maj 2011 14:39
Ojla, mene pa zanima, če res obstajata dve vrsti grobelnika?
Hvala
rrr
3. maj 2011 15:54
Grobeljnik (Alyssum) je obširen rod, nekje med 100 in 170 vrst je v naravi, od tega v Sloveniji 2 ali 3, mislim, da so vse te rumenocvetoče. Ker pa tebe zanimajo najbrž vrtnarski različki, za začetek tole: obstajajo enoletni in trajni. Kateri te zanimajo in za kam, za v korita ali za na suhozid?
rimljankaKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | johana |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Mandljevi piškoti
Veseli tiramisu