Kaj za rojstni dan

lili1  

član od: 17.7.2007

sporočila: 11

tema odprta - 11. mar 2008 10:00 | ogledi: 4.849 | odgovori: 10

V nedeljo praznujemo sinov in možev rojstni dan. Povabljenih je 12 sorodnikov. Vedno postrežemo z narezkom, letos bi pa radi kaj spremenili. Ali imate kakšne ideje?

Lep dan!

Lili1

lili1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

11. mar 2008 10:34

Nekaj malega za ogled in idejo, ti bodo pa še druge poslale kup predlogov. Malo je ponudba odvisna tudi od tega, kakšni jedci ste oziroma so. Imajo radi bolj domače stvari ali so za kaj posebnega, nenavadnega (bi morda poskusili suši?); morda pripraviš nekaj različnih namazov, kanapejev, mešanih solat (testeninske, riževe, s steklenimi rezanci, kakšno morsko varianto, pa sadje in zelenjava, tudi perutninsko pečeno meso, kocke ementalerja in grozdja s kakšno polivko je ena od možnosti). Lahko zamesiš testo kot za pico, le da kar v testo dodaš kakšna zelišča ali mešanico začimb, narediš majhne pice in jih obložiš z zelenjavo (čebula, paprika), šunko, pršutom, lososom, mocarelo ali za kar se pač odločiš - kombiniraš do mile volje. Lahko se je do tople ali hladne, pa še dela ni veliko z njimi. Pozdrav, Mamamia http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10209 http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10120 http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6805 http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=5963 mamamia

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

11. mar 2008 20:07

Jaz sem ugotovila da se najhitreje rešim gostov z raznimi zavitki. Ponavadi je največ navdušenja nad gobovim, pa tudi z bučkinim, špinačnim, mesnim, (you name it...) ne moreš veliko falit... saj veš: nadev malo prepražiš na čebuli, dodaš malo smetane, pa sirčka, da se fajn topi v ustih. Edino včasih pravijo, da bi bili zavitki lahko bolj mastni, meni pa se že tako zdi da sem porabila tooolikoo masla. No uglavnem najboljša stran teh zavitkov je, da so dobri topli, še boljši pa hladni :) Jaz ponavadi uporabim vlečeno testo, ampak takole, ko razmišljam verjetno bi bili z listnatim še boljši. mala zelena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

11. mar 2008 21:19

Saj, odvisno je od tega, kaj imajo gostje radi in kaj pričakujejo. Jaz mojih z zvitki ali namazi ne odpravim, hočejo in tudi z veseljem pojejo kaj drugega, najraje imajo vsega po malem. No, res pa je, da jaz tudi z veseljem pripravljam. Mamamia mamamia

lili1  

član od: 17.7.2007

sporočila: 11

12. mar 2008 8:54

Hvala za zamisli, nisem se še čist odločila kaj bom, ampak zihr nekaj malo drugačnega kot vsako leto. Mogoče je problem, ker v soboto zjutraj še delam, popoldne je pa že žurka. Tko, da mora biti več ali manj pripravljeno v naprej. Lep pozdrav! lili1

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

12. mar 2008 9:11

lili1, komot lahko začneš delat že v četrtek, petek po službi (tako jaz počenjam, vse se lepo obdrži). Recimo zdaj za abrahama v službi v ponedeljek sem začela že v petek, potem pa počasi čez vikend, ker sem imela še druge stvari. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

12. mar 2008 9:18

Za eno zabavo sem pripravila, ravno tako kot ti sem delala v soboto zjutraj, popoldan pa je bila zabava, piščančje prsi ali puranje, ali svinjsko meso sem narezala na majhne koščke in jih spanirala moka, jajce drobtine, drobtine sem zamenjala s sezamom, lešniki, mešanico semen, zdrobljenim corn flakesom. Zraven sem ponudila svežo zelenjavo narezano na palčke - papriko (zeleno, rumeno, rdečo), korenček, paradižnik. Naredila sem tudi nekaj vrst solate - riževo, makarončkovo - nekatere z jogurtom, nekatere s kuslo smetano - notri daš po želji - od sira, koščkov salame, zelenjave, tune, ipd. (jaz imenujem to solato - pospravi hladilnik :)). Te solate so fine, ker jih "moraš pripraviti en dan prej da se okusi prepojijo - ni pa nujno). Zraven pa sem ponudila nekaj vrst sira. Vem, da je nekoliko mastno vse skupaj, ampak, nisem imela več časa. Koščke mesa pa lahko paniraš že dan prej. Moycaa

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

12. mar 2008 9:36

aja, pa to sem še pozabila - za zadnjo fešto sem pripravila več namazov in opečen polnozrnat toast. Za tiste malo bolj izbirčne pa navaden bel toast. In zraven malo sirčka in zelenjave. Pa zraven malo kislih kumaric, gobic, pečene paprike. Moycaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

12. mar 2008 11:20

lili1, na zasebni pošti imaš seznam haldnih predjedi, morda še tam najdeš kako idejo. nedavno sem ga poslala tudi na forum, pa da se ne ponavljam, sem ti ga poslala na zasebna sporočila. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti