Torta! prosim, na pomoč!

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

tema odprta - 7. mar 2008 23:45 | ogledi: 2.179 | odgovori: 9

Pozdravljeni,

toliko dobrih nasvetov sem že dobila na tej strani, da sem se tudi zdaj spomnila na vas. Prosim, pomagajte!

Pečeno imam torto, ki jo moram jutri okrasiti. Čim bolj naj bi bila podobna tej torti na desni sliki http://www.gamebrink.com/blog/wp-content/uploads/2007/

Imate morda kakšno idejo, kako doseči čim bolj podoben izgled? Vsakega namiga bom vesela! LP, Sy

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. mar 2008 0:21

Ne vidi se prav dobro, ampak zgledajo kot čokoladni ostružki posuti čez npr. smetano. Čokoladne ostružke narediš tako, da čokoladni obliv stopiš, na tanko premažeš čez folijo, počakaš, da se shladi in potem nalomiš na poljubno velike koščke. Torto potem premažeš s smetano, mogoče daš notri kakav ali stopljeno čokolado, da se ne bo videlo belo skozi, potem pa izdatno posuješ z ostružki. S smetano narediš še kupčke in daš gor kandirane češnje. Ostružke lahko seveda narediš tudi z ribanjem ali strganjem čokolade, ampak se bolj zavijejo, tako da bo tvoja torta izgledala bolj "kosmata". matilda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. mar 2008 6:20

Matilda ti je lepo napisala. Tudi sama bi to torto naredila tako. Čokolado lahko namažeš tudi na peki papir in počakaš, da se strdi. Potem jo nalomiš na kose, manjše pa dobiš tako, da te večje kose daš v PVC vrečko, recimo tako za zamrzovanje in malo pazljivo potolčeš s kuhinjskim kladivom, da se zdrobijo. Pri tem malo paziš, kakšno velikost hočeš, da ne bo drobir... Na rob torte ostružke tudi kar "meči" s pomočjo tortne palete - mojster Goljat je kar metal to na torto in smo se tako smejale. Ostružke daš na paleto (če je nimaš, jo lahko izrežeš iz kartona) in vržeš na rob torte, dokler ni pokrito, na lep način pa jih lahko polagaš s tortno paleto tako, da jo s spodnjim robom poševno prisloniš na spodnji rob torte, nanjo daš ostružke in potem pritisneš na površino roba. Ampak tole z mojstrom je bil res hec, ker je tako enostavno. Upam, da sem razumljivo napisala. Aja, jaz sem dobila čokoladne ostružke v Hoferju, mislim pa, da jih sedaj nimajo in je bila praznična prodaja - sem si naredila zalogo. Ne vem, če jih še kje prodajajo narejene... Tudi za zgornjo površino torte se strinjam z Matildo, namesto kandiranih češenj, ki se jih verjetno ne dobi povsod, (recimo, če si iz manjšega kraja), lahko daš vložene višnje ali pa sveže jagode. Sicer pa so kandirane češnje zelo dobre in jih kar daj, če jih lahko dobiš. Veliko veselja in uspeha pri okraševanju ter pozdravček matildi, katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 08. mar 2008 06:21:42

brza  

član od: 18.11.2006

sporočila: 54

8. mar 2008 8:35

Katka lopatka, bi prosim to glede tortne palete še enkrat opisala, ker si ne znam predstavljat. Kako naredim to paleto iz kartona? Saj ne, da pečem veliko tort, samo se že pri teh zraven namučim, da spravim ostružke po robovih. Hvala in lep dan brza

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

8. mar 2008 8:55

Katka je že opisala da prisloniš na rob torte paleto ali kos kartona in okrašuješ z ostružki. Jaz ti pa še narišem kako. Si predstavljaš? Na karton daš ostružke in prilimaš na torto takole: [url=http://www.Slikomat.com/slika/2418078.htm][/url] rumeno je torta, tisto modro poševno je pa karton ali paleta ali karkoli že s čimer si boš pomagala....haha smešna slikca, upam da si z njo lahko kaj pomagaš :) lp saš Sporočilo je spremenil(a) spagon dne 08. mar 2008 08:57:03

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. mar 2008 8:58

O spagon super si se potrudila :) Hvala. Ampak tisto metanje od daleč je bilo pa tako smešno, no s tistim sicer ne prekriješ čisto vsega, kot je na sliki od Sy, ampak sem že uporabila pri črnem gozdičku. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 08. mar 2008 09:02:27

brza  

član od: 18.11.2006

sporočila: 54

8. mar 2008 9:00

spagun... odlično..,. mi je dosti bolj jasno. Edino vprašanje, ki se mi poraja je, če se osturžki tudi zgoraj "nalepijo" na torto? Se mi zdi, da bi jih lahko bilo zaradi sile gravitacije veš spodaj. Hvala za trud brza

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. mar 2008 9:04

Jah moraš jih porazdeliti po celi paleti že v njenem vodoravnem položaju in to "limati" s hitrimi gibi. Z malo prakse gre že prav OK. (skos se motim pri pisanju joooj) katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 08. mar 2008 09:05:01

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

8. mar 2008 9:26

tudi jaz sem do zdaj vedno metala ostružke gor na torto in zraven jezno štundirala kako za vraga enim uspe prekriti enakomerno celo torto če pa pri meni ni tako. no zdaj vidim, kos kartona dela čudeže. nektarina

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

8. mar 2008 9:55

Meni je pa tud ob okraševanju neke torte ob robu z mletimi orehi prišlo na misel to s paleto, in je tko fino uspelo (precej bolš kot prej z metanjem), da sem bla kar ponosna sama nase in na svojo pamet *Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti