Rodos

erika41  

član od: 6.3.2008

sporočila: 6

7. mar 2008 9:20

Bila sem v mestu Rodos..NIKOLI VEČ. Zele zelo piha in je nemogoče plavati ne v vodi in tudi v bazenu ne. Bila sem sredi julija...Vse drugo je lepo, hrana, prijazni ljudje, je tudi kaj videti...ampak veterje pa tako močan, da ti pokvari počitnice. In ni res, da nna vseh otokih piha...Ja, piha, samo ne tako zelo močno. Kjer agencija oglaša hotel in napiše, da pogosto piha veter...pozabite na destinacijo. erika41

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

7. mar 2008 10:03

Jah, moč vetra je najbrž res odvisna od vremena. Takrat ko sem bila jaz na Rodosu (avgusta), bi bila zelo hvaležna, če bi malo bolj zapihalo in naredilo vročino bolj vzdržno. Par tednov za mano (septembra) pa sta na Rodos šla moja znanca in sta zadela ravno tisti en teden v letu, ko otok namoči dež. Tako da vreme in z njim povezan veter je precej relativna stvar in po moje ne bi smel biti odločilni faktorju pri odločitvi za ali proti Rodosu. Klea

neznan uporabnik

7. mar 2008 10:25

erika morala bi malo na vzhodno obalo,...ce ze placas za pocitnice jih vsaj izkoristiti kot je trba...ne mores samo biti tam kjer si...ko italijani ki gredo v kenijo in se potem iz hotela in s hotelske plaze ne premaknejo...rodos je zakon...se posebej plaza v falirakiju lindosu in pefkosu!in tam sploh ni tak veter...normalno prijetno pihlja meli79

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

7. mar 2008 10:39

Ja draga buča - obala od mesta Rodos dol do Lindosa ni tako zelo vetrovna. Lani smo 14 dni odkrivali Rodos v juliju, nastanjeni smo bili v Falirakiju in smo od tam obdelali cel otok. Moram reči, da me tisti del obale kjer je Ixia in letališče ni navdušil, je za moj okus res preveč pihalo, pa cesta je čisto ob obali...Na tistem koncu smo tudi zelo drago jedli (no ampak enkraten nateg z gostilno si pa odpustimo na vsakem dopustu). Kolikor se spomnim ponudbe je veliko hotelov v Kalithei in Falirakiju, ki sama po sebi nista popolnoma nič posebnega (hoteli pač in plaža) imaš pa od tam vsakih nekaj minut avtobus v mesto, ki vozi do enih ponoči, stane pa par evrov. Faliraki je poln angleške mularije na končnih izletih, ampak oni oživijo šele po polnoči. Mi smo sicer rentali avto, ampak smo za drugi večerni obisk mesta šli na bus, ker je ful problem za parkirat in sploh gužva v mestu, se po par minut niti premakneš ne z mesta. Tako da je čisto odvisno kaj ste se namenili počet. Če ste bolj ljubitelji plaže in izležavanja mesto Rodos po moje ni preveč dobra izbira, boste imeli pa na peš distanci vse oglede mesta (ki je res lepo). V vsakem primeru se vam splača iti pogledat vsaj Lindos in do skrajnega juga otoka kjer je pravi srfarski raj, pa tudi lepo za videt. Zahodna obala je razen severnega dela zelo malo poseljena, razen na severu v bližini glavnega mesta. Cene pa... te znajo nategnit (v smislu grške solate za 8 evrov) drugače smo pa tudi v glavnem mestu dobro in poceni jedli znotraj obzidja. Le cene je treba pogledat, jih imajo povsod v glavnem zunaj. Rodos je lep, predvsem voda in nekatere plaže so res čudovite (Antony Quinn bay) samo so bile že zgodaj julija tiste tanajlepše kar precej polne. Najlepše je itak pod večer ko se umiri, folk odide po hotelih, voda topla.... Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti