Rojstni dan

_Lanchy_  

član od: 29.7.2007

sporočila: 83

tema odprta - 5. feb 2008 13:59 | ogledi: 3.605 | odgovori: 6

Ta mesec bo naša tamala napolnila 1 leto :). Malček sem v dilemi kaj poleg sladic, narezka in mesa postavit na mizo :S? Prosim vas, za čim več nasvetov. V naprej hvala! (p.s. pa še to, okrog 30 nas bo)

Lep pozdrav

_Lanchy_

Temo je spremenil(a) _Lanchy_ dne 05. feb 2008 14:01:00

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. feb 2008 14:27

Za moj okus imaš že čisto dovolj informacije na mizi - tisto, kar si si sama zamislila - je itak dovolj. Na takih partyjih je ponavadi - več malčkov, ki jih je itak treba ves čas loviti okoli, v tem primeru so ljudje polno zaposleni s tem opravilom in manj ko je hrane, manj je verjetnost, da bodo otroci kaj spravili na tla - ni več malčkov je pa en kup staršev v pričakovanju in ti se pa tiak ves čas samo o nosečnosti pogovarjajo - je tvoje dete edini malček in nobeden od gostov ni noseč....potem pa stvar itak ne bo dolgo trajala, ker se ljudje ob prisotnosti majhnih otrok bodisi ustrašijo starševske odgovornosti in grejo s takega partija hitro domov....ali pa dobijo na takih partyjih kakšno idejo, pa grejo prav tako hitro domov.... V vsakem primeru je pa zadeva naslednja: glavna atrakcija je tvoje dete, ki se zdaj verjetno plazi in premika povsod in boste itak polno zaposleni s tem, da jo lovite in pobirate....in ni, da bi si človek ta urnik (ki ga itak določa otrok) zapolnjeval še z imperativom kake džazne kulinarike na takih partyjih. Bo še mnogo priložnosti, ko boš lahko nekaj dni vnaprej delala hrano za rojstnedneve in podobne stvari....tvoje dete bo pa svoj prvi korak naredilo samo enkrat in škoda bi bilo, da bi ti takrat ravno nek krompir lupila. Kdor bo na veselico prišel z iskrenimi nameni, ta bo itak čisto zadovoljen tudi z bobi palčkami Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

5. feb 2008 15:01

No, naše rojstnodnevne zabave za otroške rojstne dni so bile vse kaj drugega, kot predvideva Vendy< (izkušnje, darling, izkušnje), ker smo se starši enoletnih in dvoletnih otrok tako "zatolkli", da so dedki in babice prišli po mularijo. Ali pa so šli oročaji spat, mi pa dalje veseljačit. Ker rojstni dnevi enio leto starih otrok s etako delajo za odrasle, ne za otroke. Otrok je samo vzrok, in to čisto prijeten. Tako da bi te, _Lanchy_ najprej vprašala, ali ge za kosilo ali bolj za popoldansko srečanje. Ker je ponudba hrane malce odvisna od tega. Otroci tako jedo iz stekleničk ali pa kašice, ki jih starši prinesejo s sabo, če pa so otroci različnih starosti je pa nekaj malega treba mislit tudi na njih. Kakšno meso si poleg narezka imela v mislih? Morda ne bi bilo napak dati na mizo kakšne namaze ali tatarski pa ribji biftek. Lahko ju pripraviš že dan prej, v hladilniku se bosta čez noč brez nadaljnjega obdržala. Tudi črni kruh z zaseko je pravšnji prigrizek, sploh če bo kaj pijače na mizi (saj veš, maščoba v želodcu naredi, da pijača lepše steče in ne prime tako hitro). Dan prej lahko pripraviš suhe slive in suhe marelice, ovite v pršut, jih naložiš na pekač in preden pridejo gostje kakih 15 minut pustiš v pečici na 170 stopinjah. Odvisno je seveda od tega, koliko časa imaš na razpolago, kaj gostje pričakujejo oziroma koliko si pripravljena vložiti v vse to. Zabavica bo zaotroka lepo uspela tudi ob mizi hladnih prigrizkov, tudi meso lahko izbereš takšno, da se je hladno (rostbif na primer, marinirana piščančja bedra, svinjska rebra ali svinjska ribica, teletina na način vitelo tonato....) Mamamia mamamia

_Lanchy_  

član od: 29.7.2007

sporočila: 83

5. feb 2008 15:25

Praznovali nebomo doma, ker ni toliko prostorja zato smo vzeli prostor v najem za par urc. To bo šlo zgolj za srečanje. Imeli bomo tri-štiri dojenčke, drugo pa so že mal večji. Imela pa sem v mislih mogoče kakšno pohano meso pa kakšna rebrca..., narezek in par vrst sladic, seveda tudi torta. V bistvu naj bi šlo za hladne jedi. Nevem ali bi nardila tudi kakšne bureke? Časa bom imela dan-dva, drugače pa mi bo v pomoč priskočla sestra :)(finka) , seveda če si ne premisli! LP _Lanchy_

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. feb 2008 15:41

Darling, ti s štajerskih koncev.... Na mojem koncu pa itak samo ves čas otroke lovimo (oziroma, zadnjih petnajst let baby showerjev so nekako zajeti v mojih alinejah). Upam, da je Lenchy tudi bolj Štajerka. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

5. feb 2008 15:45

_Lanchy_ je napisal/a:
Praznovali nebomo doma, ker ni toliko prostorja zato smo vzeli prostor v najem za par urc. To bo šlo zgolj za srečanje. Imeli bomo tri-štiri dojenčke, drugo pa so že mal večji. Imela pa sem v mislih mogoče kakšno pohano meso pa kakšna rebrca..., narezek in par vrst sladic, seveda tudi torta. V bistvu naj bi šlo za hladne jedi. Nevem ali bi nardila tudi kakšne bureke? Časa bom imela dan-dva, drugače pa mi bo v pomoč priskočla sestra :)(finka) , seveda če si ne premisli! LP _Lanchy_
Potem pa tako nimaš kaj komplicirat. Pohana piška, svinjska rebrca, dva ali tri kg burekov, malce narezka, sladice... Jaz sem mislila, da boste doma, potem nikoli ne veš, kako dolgo se zavleče. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti