Hundertwasser torta

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

tema odprta - 1. feb 2008 18:35 | ogledi: 2.814 | odgovori: 11

Pozdravljene vse "umetniške dizajnerke" ;)

V prihodnjih dneh moram speči torto nekomu, ki ga je pred kratkim povsem fasciniral Hundertwasser. Mislim seveda njegovo arhitekturo, slog, stil "naravi-ljubega" razmišljanja...

Kar se okusov in "vsebine" torte tiče ni problem, nekako pa mi te dni primanjkuje umetniškega navdiha in zato vse vas, ki vedno najdete novo rešitev za vsakogar prosim za pomoč.

Pa naj bo karkoli. Mogoče ste kje kdaj naletele na kaj že ustvarjenega v takšnem stilu, morda imate svojo idejo, kako bi se lotile tega... Karkoli bo prišlo prav, da vsaj nekje začnem, potem pa se mi ponavadi za sproti "rodijo" nove rešitve.

Hvala v naprej!

Teja

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

1. feb 2008 18:58

Hvala za zares brzinski odgovor. Ampak jaz sem imela v mislih nekaj bolj v njegovem arhitekturnem stilu. Kar pomeni, da bi torta v 3D spominjala na kakšno njegovih stvaritev. Poskušam najt sliko neke hiše v obliki polža, si sem jo videla v Avstriji. Pa tudi če jo najdem, bom rabila potem pomoč oz nasvet, kako to "preplonkat" v torto. Teja teja-kit.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. feb 2008 18:59

Tudi mene je ta Stovoda impresioniral, skoraj tako kot razstava Moneta, ki je moj najljubši slikar, na Dunaju.

Bila sem tudi v muzeju: kontrasti, žive barve in na tleh nobene ravnine. Ene veglaste plošćice. Na ograji pa prišvasane stare drsačke, velike matice ( v očetovem panku bi bilo gotovo za dve hiši, če ne bi v poskrbela za nenaravno selekcijo).

 

Torej: torta ni nikjer ravna. Vzameš pravilno , jo butneš ob pult, z vsake strani, potem pa okrasiš z živimi barvami. ,

 

P.S Najbrž je bila tista torta za mamo, ki mi je padla na tla Einhundwasserska. je padla v pasjo posodbo z vodo. No, po pravici , za mačke.

F r i n a

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

1. feb 2008 19:30

Lahko pa narediš Hundertwasser haus - pravokotna torta, potem pa jo z različnimi barvami pobarvaš, narišeš okna, malo zimproviziraš,narediš kak balkonček,... http://www.hundertwasserhaus.info/ lp saš spagon

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. feb 2008 19:48

Jaz bi si vsekakor spekla veliko biskvita, potem pa zlagala. S kremo bi seveda vse skupaj lepo povezala. Naredila bi tudi nekaj rolad različnih debelin in jih uporabila za stolpiče. Kremo bi naredila iz rastlinske smetane in uporabila različne jedilne barve. Sprotno delo pa ti bo prineslo tudi mnogo idej. Po mojem se to sploh ne more ponesrečiti. lp Vesna

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

1. feb 2008 19:58

Hvala za zares brzinski odgovor. Ampak jaz sem imela v mislih nekaj bolj v njegovem arhitekturnem stilu. Kar pomeni, da bi torta v 3D spominjala na kakšno njegovih stvaritev. Poskušam najt sliko neke hiše v obliki polža, si sem jo videla v Avstriji. Pa tudi če jo najdem, bom rabila potem pomoč oz nasvet, kako to "preplonkat" v torto. Teja teja-kit.

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

1. feb 2008 20:18

Malo poglej na strani nakita Frey Wille, imajo njegove stvaritve v nakitu. Morda ideja pride prav, jaz nosim prstan s koncentričnimi pisanimi krogi, Circle of life... Oh, ja, Hudertwasser...

 

 

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti