Grčija - otok samos

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

1. feb 2008 17:02

dorothy je napisal/a:
Ko se ravno pogovarjamo o Grčiji, kaj pa otok Kos? Zanimivost, cene, ogledi, izkušnje...? dorothy
Na Kosu sem bila lani septembra. Bila sva v enem hotelu malo ven iz Kosa. Zanimivosti: Hipokratovo drevo - platana stara 1000 let( čeprav je malo razočaranje, ker je vsa v "povojih" ) Asklepieon, grad nad pristaniščem, gorska vas Zia ( tu se ti splača kej nakupit, ker je malo ceneje kot v mestu, ), v mestu sta mislim, da dva arheološka parka, kjer imaš na ogled izkopanine in en tak majhen teater. Poglej si tudi naravne terme. Vstopnino pobirajo na gradu in na Asklepieonu ( ne vem če sem prav napisala), z študentsko kartico pa je oboje zastonj. Najbolj nama je bila všeč Bubble beach. Za to plažo sva izvedela iz interneta, kjer so opisovali, da je tak občutek kot v jakuziju. V resnici so mehurčki le na določenih mestih in jih je potrebno malo poiskat. Nama je pa bila ta plaža drugače zelo všeč ( s tisto teto, ki tam pobira za ležalnike pa le malo barantajte, ker 7 evrov je pa le malo too much). Midva sva šla še na Nissyros gledat vulkan ( vožnja do tja traja 2 uri in ne 1kot so nama prodali), drugače pa imaš tudi izlete v Turčijo ( ena družina je šla na ta izlet, vendar so bili razočarani) pa še na neke okoliške otoke. Midva sva si rentala skuterček. 10 evrov na dan + 2 evra za zavarovanje ( ni bila najugodnejša varianta, ker se nama je mudilo). Tole je na hitro, če se pa še kej spomnim ti pa še povem. Kraguljček: polet traja okrog 2 uri. vanya Sporočilo je spremenil(a) vanya dne 01. feb 2008 17:04:05 Sporočilo je spremenil(a) vanya dne 01. feb 2008 17:04:52

dorothy  

član od: 12.3.2006

sporočila: 44

1. feb 2008 18:09

Najlepša hvala za trud! V katerem hotelu pa sta bila? Naša destinacija bo najbrž Royal Kipriotis hotel(piše, da je 4km iz gl.mesta-Kos) , pa me zanima, če je že bil kdo tam, ali v bližini. dorothy

Tinci_A  

član od: 12.7.2007

sporočila: 8

1. feb 2008 18:52

kraguljček, midva sva bila predlani v hotelu Sama. LAhko rečem, da za tak denar čisto ok. Tam sva bila dva tedna, najet sva pa imela skuter. Hotel je majhen, družinski (starejša mati, ki ne zna ang in hči). Zajtrk se je sčasoma že ponavljal, midva sva si kar kupila še kakšno pašteto ali pa nutelo in sva si nesla zraven. V sobah je hladilnik za doplačat, naju so dali v eno večjo sobo s predprostorom v pritličju (poseben vhod) in sva zato imela hladilnik gratis, kompenzacija :)) no, kmalu sva ugotovila, da je tista soba itak zakon, ker je bila velika, v dnevnem prostoru je bila TV in če je en spla v sobi, je drug lahko mirno gledal TV v dnevni :)) to je bilo sicer zelo redko, pa vendar ... V sobi je tudi grelec za vodo, tako, da sva si popoldan kuhala instant kavo, mleko v hladilniku in sva tudi kar nekaj privarčevala. Ravno tako s hrano (kupovala sva si kakšen jogurt, salamo, kosmiče, tudi v Lidlu kakšne namaze) in nisva jedla velikokrat zunaj. Do centra je čisto blizu, par 100 m, je pa ulica zelo mirna, ker je čisto ozka in neprometna. Le otrocidomačinov so se popoldan, v času najhujšega sonca, ko sva prišla meditirat v sobo, igrali po ulici in bili kar glasni :)) Tudi plaža je blizu, pa ne tista v mestu. Meni je bil to tudi en izmed lepših dopustov, mogoče tudi zato, ker me je možiček na Samosu zasnubil :)) No, naslednjič gremo tja že trije, saj se nama aprila pridruži nov član družine. No, ko pa prideš nazaj s Samosa, te bom prosila za eno ogroooomno uslugo. In sicer, če mi boš lahko dostopila kakšno fotko otoka, hotela, restavracij na plaži (tam me je zasnubil), saj sva lani formatirala disk na računalniku in čudežno izgubila VSE fotke :(. Še danes sem prav žalostna, ko pomislim, da nimam niti ene slikice s tega dopusta. No, saj kriva sva si sama, ker nisva kopije naredila, pa vseeno ...

KRAGULJCEK  

član od: 18.5.2006

sporočila: 8

1. feb 2008 19:14

Pa normalno da ni nobene panike!! Me pa veseli, da bosta dobila ponovno možnost dobit te fotke, ki vama velik pomenijo! To se boma itak zmenli, midva grema 28.8-11.9 tk da ni nobenega problema. To pa je blo letovanje, če si prišla nazaj zaročena ... LEPO Na kateri strani otoka pa se nahaja ta lidl? Pa res fino, da sta dobilo tako lepo sobo in da je blo vse vredu, ker sem brala na enem forumu, da je bil nekomu ta dopust na Samosu totalna polomija. Upam, da bo vse lepo in prav!! Tako se že veselima, pa čeprav je šele januar !!!!! Če se spomniš še kaj v zvezi s tem otočkom mi prosim sporoči, ampak res karkoli (vsako podrobnost)!!! Hvala za odgovor KRAGULJCEK

Tinci_A  

član od: 12.7.2007

sporočila: 8

1. feb 2008 19:32

lidl je na cesti med pytagpriom in mestom samos. pravzaprav edina cesta :)) nemogoče zgrešiti. Se bom še z možem malo pogovorila, da se spet spomnim imen, sploh ene super plaže, ki je naprej od kraja samos, pride se do nje po par km makadama, res sanjsko, peščena plaža v zalivčku, kafič in ležalniki z dežniki zastonj, nobene gneče, ful lepo, sam ne vem če se bom spomnila, kako se imenuje :( bom poskušala najti kakšen zemljevid. sva pa s skuterjem kar malo krožila po otoku, najela sva ga za 10 dni, imela sva ga 5 dni, ga za dva dni dala nazaj, potem pa še za 5 dni. Na izlete pa z agencijo nisva hodila, predrago. Res je bilo lepo! Sva rekla, da greva za 10 obletnico še enkrat :)) Če ni skrivnost, koliko pa bosta plačala? Tinci_A

KRAGULJCEK  

član od: 18.5.2006

sporočila: 8

1. feb 2008 19:40

Skupaj boma plačala približno 900 evrov, s tem, da imama za zgodnjo prijavo 100 evrov popusta. Se kar splača! Grema pa preko intelekte. Mora bit res lepo, se nama še bolj cedijo sline!!! Koliko pa sta plačala za skuterja, itak se menda bolj splača vzeti za več dni. Kaj pa kak avtek? A sta bla v Turčiji na izletu in če sta, kako je bilo!? KRAGULJCEK

Tinci_A  

član od: 12.7.2007

sporočila: 8

1. feb 2008 20:03

joj, a veš da za cene sem pa jaz tako tako. Bom vprašala moža in napišem. Na izlet pa nisva šla. Ja, midva sva šla tudi prek Intelekte, za avto pa se res ne spomnim, bi bil pa bistveno dražji. Ko se pozanimam ti sporočim. Tinci_A

KRAGULJCEK  

član od: 18.5.2006

sporočila: 8

1. feb 2008 20:18

Ok. Za vsako informacijo ti boma hvaležna. Ti pa le možička vprašaj, mogoče se še kaj spomni. KRAGULJCEK

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

1. feb 2008 20:18

Midva sva v predsezoni za en dan dala 30 € oz ker sva ga imela najetega dlje časa, je potem prišlo na približno 25€ kar se mi zdi kar primerno (sva celo vme szamenjala avto), s skuterjem bi težko prišla npr tja pod Pitagorevo jamo ali pa vasice na malce višji nadmorski alla Monolates in podobne vasice. V Turčijo nisva šla, tudi na Patmos ne, sva se bolje posvetila lastnemu raziskovanju...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti