Torta ženski akt

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

31. jan 2008 10:56

duskamb a bi ugriznile ....a ne....zdej pa grem delat. kuharca37

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

31. jan 2008 11:05

Joj, spregledala sem. Hvala katka. Slikca je pa tud lepa.. LP bosa

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

31. jan 2008 11:55

Še moja navodila : spečem biskvit, ki nikoli ne pade dol iz 10 jajc. Pekač od pečice in dve skodelici za kavo namažem z maslom, pečico segrejem na 180°C, skodelici napolnim z maso do pol, ostalo dam v pekač in spečem. Pečeno ohladim, najbolje čez noč. Vedno si iz papirja naredim kroj ( sem pač mal mojškre). Biskvit dvakrat prerežem, namažem z željeno kremo, na biskvit napopam še biskvit iz šalc, ki je isto 2 x prerezan. Spet naj stoji nekaj časa, v hladilniku. Potem zrežem obliko, namažem z kremperl+margarino+nutelo=zmiksaš, da naraste. S kremo napolnim vrečko z velikim nastavkom in jo enakomerno nabrizgam, potem razmažem. Tičino maso pobarvam z eno barvo, razvaljam, razvaljam še belo maso, položim eno na drugo, zavijem v klobaso, ki jo narežem na kolobarje 1/2 cm, ki jih stiskam skupaj ( isto kot fimo maso), potem izrežem kopalke in bikine, nabrizgam za verižico, dam čokoladne bonobone in to je to. Svetujem ti, da kupiš kremperl, margarino in tičino maso, ker če delaš s tem se ti ne bo nič sfižilo. Če pa vse skupaj delaš z dušo in brez predsotkov, bo torta uspela. Lep pozdrav, Klavdija

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

31. jan 2008 16:08

Ženski akt sem delala po torti od katke lopatke. Slike sem pa poslala 2 dni nazaj tudi na kulinariko. "Franceljna" sem pa tudi našla nekje na internetu. Narejen je pa iz mase za bajadero, oblečen v ticino maso. Obe torti sta bili narejeni po dogovoru s kolegi, nobena torta ni nikogar užalila ali spravila v zadrego. Nena

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

1. feb 2008 6:45

Punce (in fantje?). Spraševala sem, pa noben ni opazil moje nezanimive teme! Zato ponavljam: zanima me, ali nekdo od vas peče ali pozna nekoga ki peče ukrasnih tort NA PRODAJ pa da je iz Posavja. Meni ne gre za akte (čeprav nimam nič proti in nimam pomislekov) ampak drugače okrašene, za moj vnučko, ali za kakšne druge priložnosti. Namreč, jaz jih že spečem, amapk nimam umetniških žilic niti potrebnega znanja za okraševanje. KornelijaPT

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

1. feb 2008 7:12

Ej, kornelija, na kulinariki sprašuješ, kje bi lahko kupila. A se ti ne zdi, da je za kulinariko napačno vprašanje?

Drugač, vaja dela mojstra, kupi si tisto plastično brizgo ( ali vrečko, čeprav jaz vrečke ne maram ) z nekaj nastavki, pa mal vadi. Pa torto lahko preliješ s čokolado in pustiš tako ali daš gor nekaj kepic stepene smetane kot kakšne rožice, pusti domišljiji prosto pot.

Drugač ( 2 ): v Ljubljani v Leclerku imaš veliko izbiro tort ( res ni posavje, je pa ).

pa brez zamere in lepo pozdravljena

ežoj

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

1. feb 2008 8:26

Kornelija, če se nihče ne javi in če boš imela željo in voljo, lahko sama začneš delat takšne torte. Tukaj ti bomo pomagali z nasveti.

Pred dobre pol leta še vedela nisem, kaj je to tičino masa, zdaj mi pa že marsikaj rata. Veliko sem se naučila na kulinariki, ostalo je pa domišljija. Malo tičino mase, kakšne kupljene rožice in imaš unikatno torto. Sploh ni tako težko, kot izgleda.

Tole torto je moja mami naredila (njena prva torta s tičino maso) in je zdaj čisto navdušena.

http://www.moj-album.com/album/10825461/?os=

 

 

stana

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

1. feb 2008 8:38

stana.r - predvidevam da so te rdeče rožice na torti tvoje mame kupljene. In tudi beli listki s svetlečim robom na eni tvojih mojstrovin. Upam, da se nisem zmotila Je skrivnost kje to dobiš? Jaz sem si pred kratkim kupila celo škatlo narejenih vrtnic, kmalu za tem pa škafec tičine . Pa sem čisto navdušena nad izdelovanjem vrtnic, marjetic, škrnicljev, ... tako da bodo kupljene kmalu zaprašene. Ampak, takih pa res ne znam... no ja vsaj podobnih. Lp E.

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

1. feb 2008 11:45

Morska medvedka, nobena skrivnost ni. Tele rožice in listki se dobijo v Bosni (uvažajo iz Srbije, torej verjetno tudi tam) v vsaki malo večji trgovini in tudi cena je ugodna. Meni jih pošilja sestra, ki živi tam. S takšnimi lepomi okraski sploh ne rabiš bit nek mojster, da ti rata lepa torta.

stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti