Torta kopač

miška1  

član od: 11.7.2007

sporočila: 31

tema odprta - 25. jan 2008 12:58 | ogledi: 7.251 | odgovori: 11

Sinko si je za rojstni dan izbral torto v obliki kopača. jaz pa nimam pojma kako naj se lotim izdelave te torte, pa še velika mora bit za ene 30-40 ljudi.

Ima kdo kakšno idejo?

lp

miška1

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

25. jan 2008 13:11

miška danes se bom jaz spopadla z lokomotivo tomažem......... naredila pa jo bom tako da bom napekla biskvite, jih zmlela in dodala čokolado itd. praktično vse kar gre v rumove kroglice ali male biskvitne ježke,...... iz te mase se potem krasno oblikuje(kot iz gline) potem pa zadevo samo oblečeš. jaz sem dobila od prijateljice nekaj podobnega kot je tičina masa,dobila sem plav sprej za barvanje totre, velike tube cake iceing-a,....... zadeva se potem tudi lepo reže, je pa precej nasitna,.... in vsem ki mi boste povedali da se tega nikakor ne dela tako, naj povem da sem takole poguljufala že večkrat in vsakič je uspelo in vsi so bili navdušeni! plopsa

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

25. jan 2008 13:22

Zelo elegantno in enostavno veverica Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 25. jan 2008 15:28:06

miška1  

član od: 11.7.2007

sporočila: 31

25. jan 2008 13:26

Idejo o vizualnem izgledu, že imam. Nimam pa pojma kako začeti oblikovanje in koliko tort oz. biskvitov speči. Nočem pa navadne torte in gor plastičnih kopačev, mora imeti obliko kopača, je pa res da je prva verzija enostavnejša lp miška1

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

25. jan 2008 15:14

uuuu kaj sta lepa!!!!!!!!! fantastično! ima mogoče kdo kako slikico od likomotive tomaža,.... jaz nameravam narediti pokonci stoječega,...... plopsa

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

25. jan 2008 15:24

veverica Sporočilo je spremenil(a) veverica dne 25. jan 2008 15:25:25

neznan uporabnik

25. jan 2008 16:05

Meni je najbolj všeč druga slikca od Katke Lopatke. Kopač je, pa še torto se da dokaj enostavno narediti, pa tudi za rezanje po moje ni preveč zahtevna. Napeči je le potrebno zadostno količino roladnih biskvitov. Sama bi nato po 3 biskvite zlagala drugega vrh drugega, krema po želji vmes, se razume. Medtem, ko bi ta nadevana zadeva počivala bi izrezala iz kartona šablone in nato izrezala kose bagerja ter zložila v obliko ter okrasila. Mislim, da bi moralo uspeti. Saj otroci ponavadi niso tako zelo zahtevni. Mislim da bi 6 biskvitov (velikosti pekača iz pečice) moralo zadostovati za kar zelo veliko torto. Drugeče pa je tudi zelo simpatičen tudi predlog Veverice, saj igračke potem ostanejo, spodaj pa je lahko bilo katera torta, samo da je okrašena v smislu gradbišča. Izdelava te torte pa je mogoče še bolj enostavna. Sami ocenite katera torta bi bila sinu bolj všeč. tedi

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. jan 2008 0:46

Tedi, tudi meni je tista najbolj simpatična, ker lahko narediš navadno torto in ker v bistvu ni 3D. Sama bi tudi naredila par biskvitov v pekaču od pečice in jih naložila z vmesno kremo, izrezala bi pa v enem kosu. Okrasila bi z obarvano stepeno smetano, za gosenico uporabila okrogle piškote, kot je na sliki in smartiese. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. jan 2008 10:41

Plopsa, zakaj bi kdo rekel, da se ne dela tako? Itak da se in super rata:) Kje pa si dobila moder sprej? Jaz sem včeraj naredila torto - čeveljčke za nečakov 1. rd. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti