Alergija!

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

15. jan 2008 18:53

mene pa zanima, kje in kako se naročim na alergijski test v dermatološki ambulanti v Ljubljani. Ali moram imeti s sabo že napotnico ali se lahko najprej naročim in potem prinesem napotnico? Je treba dolgo čakati? Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

15. jan 2008 19:09

Ne vem, sicer kako je v Ljubljani, pri nas moraš iti do svojega zdravnika da dobiš napotnico, nato se naročiš k dermatologu. Anamarija

Kajcika  

član od: 6.10.2007

sporočila: 64

15. jan 2008 23:04

Za Dermatološko kliniko v Ljubljani potrebuješ napotnico. Lahko pa prej pokličeš po telefonu in se naročiš, tako naredim jaz in grem po napotnico, tik pred obiskom pri dermatologu. Za alergijske teste mislim da ni predolga čakalna doba. Lahko pa pokličeš tudi privatne dermatologe, ker nekateri tudi opravljajo te teste, tudi z napotnico. Kajcika

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

16. jan 2008 14:37

Tudi jaz imam že precej let alergijo na cvrtni prah in 5 let sem hodila na imunoterapijo, ki mi je malo pomagala. Najbolj pomaga, če si alergičen samo na eno stvar in ne na več, tako kot sem jaz. Zato sem tudi hodila 5 let na imunoterapijo in ne samo 3 leta. Tudi trenutno imam že težave, čeprav sem najprej sklepala, da zaradi prehlada. Sedaj so se mi pojavile tudi navzkrižne alergije, tako da sem alergična tudi na nekatero hrano in ne samo na trave in drevesa. Od antihistaminikov mi najbolje pomaga aerius, potem imam tudi Flixonase sprej za nos, kapljice za oči in tudi spreje za astmo. Stvar se mi je stopnjevala, pojavila pa po prvem porodu. Žal je tako, da moramo sedaj svojemu zdravniku največkrat sami povedati, kaj nam je in kam naj nas pošlje. Jaz bi na tvojem mestu to tudi storila. S časom se boš naučila živeti s to boleznijo in jo znala sama krotiti. Sem pa tudi že sama razmišljala o kakšni alternativni terapiji, ker imam sedaj težave praktično skozi vse leto in mi res preseda, saj takrat nimam energije, da bi normalno funkcionirala. Ne vem ali pa se staram ? Torej, če ima katera izkušnje z alternativno terapijo, bi bila vesela vaših izkušenj. LENČA

malasanyah  

član od: 9.1.2008

sporočila: 9

29. jan 2008 13:16

pozdravljene spet po dolgem času. vesela sem bila vaših odgovorov. malce sem brskala po internetu, in se odločila da bom jedla med z cvetnim prahom, pa bom videla kako bo na stvari, mogoče pa bo res kaj pomagalo. zanima me pa nekaj, namreč, začela sem že jemati tablete (aerius), zdravnik mi je rekel naj začnem že januarja. Naj med tem ko bom jedla med preneham jemati tablete ali ne? malasanyah

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

29. jan 2008 13:29

Pa zakaj ne greš raje na pregled k dermatologu,da ti ugotovijo vse alergijo namest da se neki hecaš in sprobavaš med jest.Očitno težave niso tako hude da bi bolj resno ukrepala. Ne vem no... evagirl

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti