hoj! kaj delate iz kitajskega zelja ? ko je pred leti prišlo k nam , sem ga parkrat probala, a me ni navdušilo. sedaj pa bi spet kdaj probala kaj "scoprat", pa nimam pravih idej.
GOSPAKATJA
hoj! kaj delate iz kitajskega zelja ? ko je pred leti prišlo k nam , sem ga parkrat probala, a me ni navdušilo. sedaj pa bi spet kdaj probala kaj "scoprat", pa nimam pravih idej.
GOSPAKATJA
8. jan 2008 0:52
Meni se zdi najboljše v solati, lepo zrezano na malo širše rezance in z jogurtovim ali smetanovim prelivom ...tako lepo hrusta!
Sicer ga pa lahko uporabiš enako kot pravo zelje, dober je podušen, pa menda tudi v voku...
Nasja
8. jan 2008 3:55
Na tanke rezance narezano, pa dosti česna in bočno olje. Njami!
Dinstano sem probala, pa mi ni bilo všeč, kuhala ga pa še nisem. Ne vem, mogoče pa nisem kaj dobro naredila, ampak surovo je pa zelo dobro.
Kyara
8. jan 2008 7:34
S koruzo v solati, , Val jo zna zelo dobro narediti. Loni Makaroni
8. jan 2008 7:39
Mene pa zanima kdaj sejete kitajsko zelje? Jaz sem ga sejala po navodilu iz vrečke - avgusta, pa mislim, da je to precej prepozno, saj še vedno ni naredilo glav (no, sedaj jih verjetno tudi ne bo, ker je že prekrit s snegom). Teja 30
8. jan 2008 7:39
Kitajsko zelje narežem na centimetrske rezance, dodam nakockan kuhan krompir, kuhalo klobaso, jajca, veliko česna, bučno olje... Lahko je tudi samostojna jed. Pozdravček!
8. jan 2008 7:56
Narežem na roko, dodam naribano korenje in ga naredim v solati. lidka
8. jan 2008 8:16
Nekaj o kitajskem zelju. Poznamo dve vrsti kitajskega zelja:-zelje,ki razvije glave in -zelje ki je podobno špinači in ne razvije glav -lahko ga kuhamo kot ohrovt -lahko ga jemo kot solato -je lahko okusna prikuha -listna rebra,ki so omesenela lahko uporabljamo kot beluše -pri kuhanju nima vonja po zelju in ne napenja Za pridelavo so najboljša srednje težka tla s ph6,5 do 7. Za ugoden razvoj je potrebna tola jesen,poletna vročina in slabo vreme slabo vplivata na pridelek.Spomladanska vzgoja je tvegana,ker rastline rade poženejo v cvet. Ponavadi kitajsko zelje pridelujemo kot naknadno kulturo in ne kot zgoden pridelek. Ker je kitajsko zelje rastlina dolgega dne ga sejemo šele od srede dalje,ko se dan krči,saj veste kako gre -ob kresi se dan obesi-. Kitajsko zelje je občutljivo na veter zato izberemo zaščiteno lego,ki je ves čas osončena. Pridelek pospravimo do srede oktobra,oziroma dokler ne pritisne hujši mraz. To so nas naučili v šoli,med teorijo in prakso je sicer nekaj razlik,osnove pa ostanejo. anaeva
8. jan 2008 8:43
Narežem ga na tanke rezance,dodam čebulo,koruzo,tuno,na kocke narezan sir,kuhan krompir in zabelim z olivnim oljem in kisom,ter soljo in poprom. Zraven še košček črnega kruha,pa je samostojna jed. tanya017
8. jan 2008 9:30
V solati s fižolčkom .... maserkaKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | Venturini |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Cmočki šarenke v žametni bučni juhi
Mandljevi piškoti