Spet torte

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jan 2008 9:41

Sadje iz kompota poskusi maksimalno "osušiti" (da ni stvar pocasta) in sicer tako, da ga obdelaš s sladkorjem v prahu (bo nase vleglo vodo) in potem čez kakšno uro odcedi sirup. Sta dve varianti: - rastlinska smetana + želatina fix in to stepaš do faze, ko se vidijo sledovi metlic. V tako preprarano smetano lahko randomly mečeš koščke sadja, (ki je bilo prej "osušeno") in se bo stvar lepo strdila in bo zanimv prerez torte (meni je všeč, če je torta čisto bela, potem ima pa sadno presenečenjo notri) - druga varianta je pa, da narediš smetanovo podlago, položiš "osušeno" sadje in potem na tisto preliješ želatiniran sadni preliv. Pri sadnem prelivu jaz zadevo toliko časa obdelujem, da dobim srednje tekočo tvarino in s tem polijem in se je še vedno zadeva strdila.... However, z naskokom najlažje pa je, če smetano zamenjaš z grškim jogurtom. Pa še okus je mnogo boljši. Vendelina jr.

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

10. jan 2008 10:07

Kaj je to grški jugurt?

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

10. jan 2008 10:20

morska medvedka je napisal/a:
Jaz sem tudi tako razumela in mi nikakor ni bilo jasno kam naj bi šla ta jajčna lupina z alkoholom.... na barbi torti (sej ni prostora)
Prostor lahko narediš tako, da daš pod barbiko (biskvitni) podstavek: npr.: zelena trava, na katero daš jajčne lupinice.... Ampak, to bi bila pa res potem grmada...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jan 2008 10:23

Grški jogurt (okej, jasno odkod je dobil ime) se od ostalih jogurtov razlikuje po tem, da ga malo dalj časa odcejajo in je zaradi tega bolj kompakten in se ga lahko uporabi za različne sladice. Smo se o tem razpisali na receptu za Grško torto (poišči v bazi). Prodajajo ga v vseh hipermarketih, pri sosedu stane 1,02 EUR en lonček. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti