Prošnje za pomoč pri iskanju v forumih

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

21. okt 2008 12:06

tinca je napisal/a:
Evo še ena moja prošnja. Iščem recept za čisto tapravi domači medeni šnops. Ne medico, ta medeni šnopček. Lepo prosim. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca
Pri nas smo šnopček (pravzaprav sploh ne ločim med medico in medenim šnopčkom??!?!?!) vedno delali tako, da smo v mešalniku zmešali domače žganje, med in nekaj tople vode ( s katero smo splaknili kozarce medu). Mislim, da je bilo razmerje približno takšno : 1 liter žanja, 1/2 l medu in približno 2 dcl vode. Ali je to to? Upam, da se bo javil še kdo, ker je že kar nekaj let od tega, ko sem bila zadnjič zraven. Če pa se nihče ne bo javil, mi lahko pošlješ zs in se bom pozanimala naprej. veverica

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

21. okt 2008 17:42

Hja... kolikor vem, je medica v bistvu "medeno vino" ki ima bistveno manj alkohola, kot medeno žganje in gre za na nek način povret med z vodo. Medeno žganje se pa dela tako kot si napisala, oz. so še kake druge sestavine, samo razmerja med žganjem in vodo in medom ne vem. Tako da, če imaš kak točen recept, bi ti bila kar hvaležna. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. okt 2008 10:43

veverica je napisal/a:
Tudi jaz imam eno prošnjo. Zadnjič sem med pregledovanjem receptov našla zanimivo torto, a sem pozabila prepisati njeno ime in je sedaj ne najdem. Spomnim se, da je avtorica zapisala, da je idejo dobila pri "klavir kockah", torj je bila torta sestavljena nekako takole:-biskvit-krema (mislim, da temna)-plast narezanih roladic, luknje pa so bile zaponjene s svetlo kremo-krema-biskvitMorda kdo izmed vas ve za katero torto gre? Hvala! veverica

 

Nisem glih prepričana, a je morda tale:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10005&offse

Tale je tudi zanimiva:

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11390

Loni Makaroni

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

24. okt 2008 11:52

Loni, hvala, a ni ne ena, ne druga. Tista vmesna, posebna plast je narejena tako, da koščke narezane rolado polagaš enega zraven drugega, da pride pri rezanju do podobnega vzorca kot pri klavirskih tipkah: http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Klavir_kocke-3 Lahko bi slednji recept uporabila in ga naredila v tortnem modelu, a pri torti, katero iščem, sestavine niso bile iste (če se ne motim, je bila bela krema smetanova z belo čokolado). No,če se recept ne bo našel, bom po svoje priredila recept. Bo pa treba prej še malo povaditi, doma pa imam bolj slabe jedce ... veliko rajši imam pred sabo že preizkušen recept. veverica

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. okt 2008 13:03

Iščem forum v katerem se je razglabljalo o mleku. Mi lahko prosim priskočite na pomoč? lp Vesna

Perho  

član od: 26.10.2008

sporočila: 2

26. okt 2008 15:12

Pozdravljeni. Najprej naj povem, da sem novopečeni član tega foruma, čeprav stran spremljam že dalj časa in moram priznat, da mi je parkrat že prav prišel kakšen recept in da je stran res odlična. Zdaj pa sem naletel na eno težavo. Zanima me kako se v slovenščini reče Cream of tartar oz. kaj naj iščem v trgovini da to dobim. Večinoma se uporablja za stabiliziranje beljakov (snega) ali pa da se kakšna stvar naredi bolj kremasta. Reče se mu tudi kalijev bitartrat ali kalijev hidrogen tartrat. Je že kdo uporabljal to in kje bi lahko to kupil. Hvala. P.S. Ve kdo mogoče kje bi se dala kupit rosewater (voda z okusom vrtnice)? Perho Sporočilo je spremenil(a) Perho dne 26. okt 2008 15:16:43

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

26. okt 2008 22:29

Draga MM, noben zadetek žal ni pravi. Iščem temo v kateri je bilo govora o škodljivosti mleka. Pojma nimam koliko časa nazaj se je o tem pisalo na forumu, a zdaj bi mi ta tema prišla zelo prav. Če se še komu da s tem poukvarjat mu bom zelo hvaležna. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti