Prošnje za pomoč pri iskanju v forumih

jatija  

član od: 5.1.2011

sporočila: 95

28. apr 2012 16:33

Pozdravljeni,prosim za pomoč,ne najdem teme ,ki bi govorila o adaptaciji in opremljanju starejše hiše.Googlam že nekaj časa pa mi striček gooogl nič pametnega ne najde,hmmm ali pa jaz ne vem to poiskati!

Če ima katera kakršne koli linke,slike,nasvete bi bila neizmerno hvaležna!

 

Hvala že v naprej

Želim vam lep,sončen dan

jatija

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

28. apr 2012 19:52

Svetujem ti pokukat v knjigo Najlepše slovenske prenovljene hiše,avtorice Žive Deu,že sam naslov pove da so to naše prenovljene hiše,toda še vedno v duhu dediščine...sigurno boš v njej našla kakšno dobro idejo..

Srečno pri prenovi...

Vrtejbenka

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

28. apr 2012 20:07

kaj konkretno te pa zanima? izvajalci, delo v lastni reziji, nakup materiala,...

formi so predvsem: pod svojo streho, gradimo.com, mon-gradimo, opremljamo in urejamo dom, potem pa se energijadoma.si,  stare-hise.si, pa se kaj bi se naslo.

V gugle vtipkas tisto kar te zanima - npr. prenova stare hise oprema, itd...

ce pa si iskala temo na kulinaricni - spomnim se teme o menjavi oken, frcadi, o barvni kombinaciji prostorov/opreme, pa renovacije stanovanja

upam da ti bo tole vsaj malo v pomoc.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

jatija  

član od: 5.1.2011

sporočila: 95

29. apr 2012 13:48

Hvala obema za koristne nasvete,vse prečekirala in res je ogromno materjala,zdaj pa veselo na delo!

jatija

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

18. maj 2012 5:17

Prosim za pomoč. Mislim, da je že bilo pisanja o paradižniku češnjevarju.O vzgoji tega paradižnika, zdaj pa ne najdem.Če mi lahko pomagate. Hvala

gajka

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

21. maj 2012 22:42

Lepo prosim za pomoč ; pred kratkim sem na enem praznovanju , med ostalim drobnim pecivom našla eno , ki mi je bilo res zelo , zelo dobro . Žal ne vem , kako se imenuje  ( nekateri  pravijo , da so  indijančki , bombetke  ali  še en naziv uporabljajo zanje , pa si žal nisem zapomnila . )

A-ja , rečejo jim tudi  lampinjončki .

Sestavlljeni so iz dveh polkrožnih piškotkov , kot, da bi postavil dva , s čokolado oblita medenjaka  pokončno vsaksebi , vmes med obema je kak cm kreme , posute s piškotnimi drobtinicami in postavljeni v tiste papirnate posodice za mini mafine . ( kot ping - pong žogica )

Upam , da boste iz tega opisa lahko razbrale kaj iščem . Na KulSlo nisem našla kaj podobnega . Pod nazivom indijančki  so tisti stožci z beljakovim snegom , kar pa ni to kar iščem .

Hvala , lp

manca51

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

22. maj 2012 19:30

A res nobena ne pozna teh " lampinjončkov " ?  Morda pod drugim imenom ?

lp

manca51

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1711

22. maj 2012 20:16

Mogoče misliš makaronse. 2 beljakova piškota skupaj zlimana z kremo,

lp Saša

Mir in dobro!

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

22. maj 2012 21:00

Ne , Venturini , niso makaronsi  , a vseeno hvala .

Bi prej rekla , da sta dva piškota iz biskvitnega testa zlepljena skupaj s kuhano kremo in položena v papirnato posodico za mafine . Piškotka - okrogla - nista postavljena en na drugega ampak  en poleg drugega , vmes pa je za kak cm kreme . Po kremi so posute piškotne drobtinice .

Žal nimam kake sličice , da bi jo prilepila , bi bilo takoj jasno kaj iščem . Vem , da si je iz mojega opisa bolj težko predstavljat kako zgleda , a vendarle upam .....

Lep večer vsem

manca51

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Nagradna igra

Rezultati prejšnje igre: Ali bi v trgovini kupili BIO mešanico za testo brez gnetenja za hitro pripravo domačega kruha ali pice?
Vsi odgovori so bili pravilni.

Računalnik je izžrebal naslednje nagrajence:
1 nagrada: Danica Panzi (2370 Ravne na Koroskem)
2 nagrada: Maja Bromde (8274 Leskovec pri Krškem)
3 nagrada: LJILJANA MASELJ (1000 LJUBLJANA)

O NAGRADAH »

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?NENA58
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti