Prošnje za pomoč pri iskanju v forumih

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

11. feb 2010 12:52

@bambolina Mislim, da ej število kosov zelo relativna stvar. Ponekod sem jedla jako tanke kose, ker pač niso vajeni gostitelji na celo kosilo še sladico nabasat, po drugod mi včasih tako "kajlo" odrežejo, da mi je slabo samo ob misli, da bi morala to pojest. Je tudi od torte odvisno, bolj kremaste, smetanaste in "težke" torte režeš bolj na tanko, ker so zelo nasitne, kakšne bolj biskvitne pa sadne itd. pa lahko malce več in je spet število kosov zelo relativno. Pa sploh pa vsaj meni, ki sem še 100 let stran od nekega slaščičarskega profija tudi 2 kosa ne prideta identično debela, ali se mi pa kakšen razpade pa še malo dodam... Tako, da se mi zdi tole ugibanje na centimetre premera natančno pa na vsa kos natančno, vsaj za bolj ljubiteljske peke malce utopično... vsaj po mojih izkušnjah ;) Viva Meier

bambolina  

član od: 26.3.2007

sporočila: 10

11. feb 2010 21:15

Ma ja, saj imaš prav. Spraševala sem le zato, ker prijateljica pravi naj ji naredim torto za 24 kosov, da je ponavadi take naročevala v slaščičarni pa sem se spraševala v katerem modelu naj ji spečem... No, se bom raje odločila za večjega. lp, bambolina

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

18. feb 2010 18:01

V nekem forumu je bilo govora o rožicah iz papirnatih servetov. Prosila bi za pomoč, ker ne najdem. Hvala Mami1

mami1  

član od: 11.6.2004

sporočila: 129

19. feb 2010 11:49

Hvala majamarko, to sem iskala. Sem iskala z besedami rožice, rože, cvet, šopek... Na rožce pa res nisem pomislila. lep pozdrav Mami1

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

1. mar 2010 8:44

Punce, lepo pozdravljene. PRed časom sem v enem od forumov brala o kremi, ki jo uporabljajo plezalci in drugi športniki in vas vljudno vljudno naprošam, če bi mi lahko katera sporočila, kako se krema imenuje in kje jo lahko naročim. Hvala in lep začetek novega delovnega tedna, helenag

barb29  

član od: 9.9.2004

sporočila: 25

3. mar 2010 12:40

iščem recept za korenjevo torto. Eno smo sicer našli (korenjčkova čokoladna) ampak imam v spominu še eno drugačno... barb29

barb29  

član od: 9.9.2004

sporočila: 25

4. mar 2010 14:33

o hvala lepa, tale zadnja je, ker vem, da sem že ob prvem prebiranju recepta pomislila, da je ogroooomno sladkorja in da bi namesto kreme raje to torto premazala z eno tako bolj gosto jabolčno čežano ali pa z malinovo smetano. Hvala pa poročam kaj je nastalo! barb29

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti