Prošnje za pomoč pri iskanju v forumih

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

11. okt 2009 11:56

rimljanka, rabljenčki? Dolores

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

11. okt 2009 21:59

Ne morem se spomniti imena recepta. Uporabljeno je kuhano meso iz juhe, pa mislim da por in zvito izgleda kot kakšen burek. Mi lahko kdo pomaga prosim????? evagirl

neznan uporabnik

12. okt 2009 22:56

Ognjič, hvala, a to ni bilo to. Tisti piškotki so narejeni iz moke, masla, jedilnega škroba, mletih mandljev ali lešnikov... in na koncu, ko so že oblikovani, še povaljani v corn flakes in potem pečeni.. Se mi zdi, da tega recepta ni tukaj, sem prebrskala podolgem in počez. japaja

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

neznan uporabnik

14. okt 2009 13:14

Rebecca, hvala, še najbolj podoben je recept za Cherry winks iz prvega linka, bom kar tega modificirala in kar bo, pa bo. Saj se bom itak med samim postopkom spomnila, kako je v originalu. Hvala. japaja

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

14. okt 2009 15:41

Najlepša hvala Basti!!! evagirl

ninii  

član od: 15.10.2009

sporočila: 4

15. okt 2009 16:03

Pozdravljeni! Potrebovala bi vašo pomoč, sicer tistih ki bolje razumete angleški jezik. Namreč sem našla dva recepta (spodaj navedena linka) ki sta me pritegnila. In bi zelo prosila nekoga če bi mi jih prevedu v sovenščino. Prevod mi lahko pošljete na ZS ali pa ga tu napišite. V naprej se zahvaljujem za vašo pomoč. http://www.chow.com/recipes/11058?tag=rbxcch.2.a. http://www.chow.com/recipes/11059?tag=rbxcch.2.a. ninii Sporočilo je spremenil(a) ninii dne 15.okt 2009 16:04

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

16. okt 2009 11:17

Prevedla bom cisto na kratko, ker sklepam da nekaj le razumes, sicer te recept ne bi pritegnil za piskotno testo: 1 jajce, 1/2 zlicke vanilijevega estrakta, 2 skodelici moke, 3/4 sk. sladkorja v prahu, 1/2 zlicke soli, 1/2 zlicke pecilnega praska, 10 zlic masla (1 1/4 sticks oz. cca 140-150g), sobne temperature, narezanega na majnse koscke karamela: 1 sk. sladkorja, 3/4 sk. smetane, 1/2 sk. svetlega koruznega sirupa, 4 zlice masla (1/2 stick, cca 60g), 1/4 zlicke soli, 1/2 zlicke vanilijevega ekstrakta cokoladni preliv: 700 g mlecne kuverture Zmesaj jajce in ekstrakt. Posebej zmesaj moko, sladkor sol in pecilni, dodaj maslo in ga razdrobi da izgleda kot pesek (lahko v multipraktiku ali rocno). Dodaj jajce in zgneti testo. Daj za eno uro na hladno. Razvaljaj testo na peki papirju, rahlo pomokaj, v cca 20x 33cm oval debeline 3 mm (13-by-8-inch oval, about 1/8 inch thick), prenesi na pekac, pokrij s plasticno folijo in daj v hladilnik za 15 min, da se testo ohladi, ker se z njim tezje dela ce je toplo. Testo obrezi v pravokotnik (12-by-7-inch) in narezi na (3-1/2-by-3/4-inch) rezine (rabis 24). Vsak piskot prebodi 4-5x s palcko (chopsticks - kitajske palcke za jest), peci na 190C priblizno 15 min. Prenesi na resetko, ohladi. Medtem naredi karamelo: pekac (13-by-9-inch) namasti, oblozi s peki papirjem tako so prekrite tudi stranice. V dovolj veliki posodi (4l) zmesaj vse razen ekstraktaC in pocasi segrevaj, mesaj dokler se sladkor ne stopi, nato kuhaj do 120C (soft ball) - to je temperatura ko se ti iz mase, ki jo kanes v kozarec z ledeno vodo naredi mehka kroglica. V receptu pravi da kuhaj 10 minut, po mojih izkusnjah pa se na minutazo ni za zanest. Odstavi, vmesaj ekstrakt in vlij v pekac. Z naoljeno gumijasto lopatko karamelo razmazi, in takoj vanjo vtisni vseh 24 piskotova, s preluknjano stranjo navzdol, vmes pusti dovolj prostora da kasneje narezes. Ohladi karamelo najprej na sobni temperaturi nato se v hladilniku (40 min + 40 min), obrezi okrog piskota, prenesi na drug pekac (peki papri) tako da je piskot na dnu, daj spet v hladilnik da se karamela strdi. Kako se tempira cokolada ti ne bom prevajala. piskote potunkaj vanjo, daj na papir, ko se cokolada strdi jo obrezi. drugega recepta pa ne odpre. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!" Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 16.okt 2009 11:19

ninii  

član od: 15.10.2009

sporočila: 4

16. okt 2009 15:14

rebecca najlepša ti hvala. Je pa čudno da ti ne odpre drugega linka ker meni ga normalno odpre. http://www.chow.com/recipes/11059 ninii

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti