Prošnje za pomoč pri iskanju v forumih

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

11. avg 2009 10:28

Živjo! Doma mi je zrastel velik grm melise; prosim, če mi posredujete recepte z meliso, v mislih imam predvsem napitke, lahko pa tudi kaj drugega. V spominu imam tudi žganje, ki je bilo kakšno leto nazaj aktualno. Hvala že vnaprej [sreca] katti

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

11. avg 2009 10:49

Hvala. Ja za čaj, dobro, da si me spovnila. Se potem melisa obrase? Pa še eno vprašanje- pri drugem receptu je meta, je to poprova meta, ker to imam doma??? [sreca] katti

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

11. avg 2009 10:58

katti je napisal/a:
Hvala. Ja za čaj, dobro, da si me spovnila. Se potem melisa obrase? Pa še eno vprašanje- pri drugem receptu je meta, je to poprova meta, ker to imam doma??? [sreca] katti
Jaz sem meliso letos enkrat že potrgala, pa se je obrasla nazaj. Po moje je lahko katerekoli meta, poprova pa je tako ali tako zelo čislana. Če imaš poprovo meto, še naredi metin sirup. Meni osebno je veliko bolj dober kot melisin. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=9510 Metin ekstrakt lahko izpustiš. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^ Sporočilo je spremenil(a) mambica dne 11. 2009 11:10

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

11. avg 2009 14:53

Prosim za pomoč. Pred leti sem pekla pecivo, ki izhaja iz Švice in se imenuje Zwetschcken. Vem, da je to ime za češplje/slive, ampak tudi ime recepta. Ne vem pa, če je že bilo o tem govora na forumu. Pecivo je sestavljeno iz listnatega testa, sliv in pudinga. Ko sem ga pekla, mi je bilo vse jasno in si recepta nisem zapisala. Zdaj pa že nekaj časa tuhtam in se ne morem spomniti količin in postopka. Ker je čas sliv pred vrati, bi z veseljem spet spekla to pecivo. Poskušala sem na Googlu, pisala na turistično društvo v Švico, pa ni bilo nič uporabnega. Vesela bom vaše pomoči in vnaprej hvala. akim

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

12. avg 2009 14:43

Majamarko! Najlepša hvala za trud. Pravzaprav ne bo nič narobe, če poskusim še kakšen drugačen recept. Do sedaj je še vedno vsako pecivo "skrivnostno" izginilo v kratkm času. Tale recept s coolinarike, ki je prevod enega od švicarskih in se ne bo treba truditi s prevodom, mi je zelo všeč glede na sestavine in ga bom sigurno preizkusila. Naj ti bo sončen vsak dan akim

karmenka  

član od: 17.7.2007

sporočila: 69

13. avg 2009 16:38

Ojla! Spomnim se, da se je pred dolgim časom že govorilo o bučah špagetaricah. Letos mi je - to sem ugotovila šele danes - uspelo vzgojiti nekaj takih bučk in me zanima, kako jih lahko pripravim. Danes sem jih popekla kar s krompirjem. Je bilo presenetljivo dobro sprejeto pri mojih, ki buč ne obožujejo ravno preveč. Seveda bom shranila seme. Se priporočam glede informacij o uporabi te zanimive zelenjave. Hvala. karmenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti