Torta ob upokojitvi

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

tema odprta - 2. okt 2007 7:58 | ogledi: 5.805 | odgovori: 7

Pozdravljeni,

potrebovala bi idje za okrasitev torte ob očetovi upokojitvi za družinsko praznovanje. Prosila bi za kakšen predlog za oblikovanje iz tičine mase (celo torto bi oblekla v maso) oz. kako jo okrasiti, če bi uporabila čokoladni obliv namesto tičine mase. Glede na očetov okus pri tortah mislim, da bi bila bolj primerna s čokoladnim oblivom pa mogoče kako posebej okrašena, s tičino maso pa so bolj "sijoče", slavnostne. Bi se dalo to dvoje kako skombinirati ?Tortni nadev bo čokoladno -smetano-sadni.

Hvala za vsako idejo in pomoč.

lp, Polonca

jagodas

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

2. okt 2007 8:14

Živijo, Ko jaz torto oblečem v tičino maso, jo pred tem oblijem s čokolado. Torej predlagam, da skombiniraš oboje. Tičino masa se pa pred zaužitjem enostavno odstrani, nekateri jo pa celo pojemo. Glede okrasitve ti pa ne nam pomagati, ker tvojega očeta ne poznam. Ima kakšen hobi, s katerim se bo sedaj še bolj ukvarjal? Enkrat sem celo zasledila eno torto, kjer je gor pisalo na veliko...NIMAM CAJTA! To je značilno za penzioniste, a ne? *petra*

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

2. okt 2007 8:57

Vau, feferon, te so pa res hude. Ma, na netu najdeš res ogromno idej. *petra*

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

2. okt 2007 9:32

Ja, lepe so. Meni so všeč take, ki imajo gor kako figurico iz marcipana iali tičino mase. Torto lahko obliješ s čokolado, če imate to radi, potem pa gori nardiš kakšnega strička, ko sedi pod drevesom, pa zraven jezerce, kako ribico...Ali pa morsko varianto s palmicami, kaj na varianto - privošči si. Jaz bi kaj takega probala :) http://www.kayscakes.net/alloccasioncakes/retirement/r http://www.swosu.edu/math/images/caketime.jpg http://www.bakery-net.com/display_image.php?ID= katka

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

2. okt 2007 9:59

Hvala za ideje in linke. Sem se odločila, da bom torto najprej prelila s čokolado in nato preoblekla s tičino maso. Vedno bolj pa mi je všeč ideja s tremi knjigami samo ne vem kako naj naredim, da se mi spodnje ne bi sesedle. Je tičina masa dvolj trdna, da zadrži tako težo? Zanimiva pa je tudi ideja z napisom "Nimam cajta-sem v penziji" pa kakšna ura zraven. Imam pa še eno vprašanje: kje je možno dati delati sliko na tičino maso to pa potem to na torto-v tem primeru bi bila na knjigi? Hvala in lp. Polonca jagodas

*petra*  

član od: 18.1.2007

sporočila: 171

2. okt 2007 10:06

Jagodas, za večnadstropno torto naredi tako, da daš vsako torto na en raven in tanek plastičen pladenj, ki ga jaz obrežem po potrebi, potem pa v spodnjo torto zapiknem nekaj lesenih palčk (takšne, ki jih dobiš v kitajski restavraciji kot pribor), ki so visoke tako kot torta, na to pa torto s pladnjem, spet palčke, pa spet torta gor. Pa se ne bo pogreznilo. Za sliko pa ne vem. Verjetno jih delajo v slaščičarnah. Drugače pa lahko na tičino enostavno tudi rišeš s čopičem in jedilnimi barvami. Jaz sem pred kratkim narisala spidermana za mojega nečaka, še nekaj pajkov zraven naredila, pa je bilo prav super. *petra* Sporočilo je spremenil(a) *petra* dne 02. okt 2007 10:32:22

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

2. okt 2007 10:06

Mislim, da se da tiskati na hostijo, to ti naredijo v Pekarni Vrhnika. Slike na tičino masi pa še nisem videla, mogoče pa tudi to obstaja... feferon

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti