Rabim nasvet za nekaj podobnega torti

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

12. sep 2007 12:55

Sicer se avtorica prispevka ni nič več oglasila - večina se vas je obrnila bolj na polento oz. koruzo - spodaj pa so pripisani tudi proseni kosmiči- te bi se dalo tudi zmleti in zmešati recimo z jabolki ter na ta način pripraviti neke vrste tortno podlago. Ali pa kuhana prosena kaša s slivami in sladkorjem (ev. s sojinim ali pregomin mlekom). Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

12. sep 2007 14:03

Takole : http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=5599 Skuhaš polento, na njo naribaš jabolka in spečeš. Če lahko jih posladkaš in potreseš s cimetom in jih poliješ z limoninim sokom. Lep pozdrav, Klavdija

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

12. sep 2007 14:26

wrsyha upam da boš deklici iz teh nasvetov lahko izboljšala jedilnik. vsekakor pa bi pohvalila vas punce, še zlasti veri. zelo ste iznajdljive in takoj pomagate. pohvalno. nektarina

Wrysha  

član od: 20.5.2006

sporočila: 3

12. sep 2007 16:54

Super, najlepša hvala za nasvete. Zelo ste se potrudili. Deklica je prijateljičina nečakinja in ne vem kakšno bolezen ima. Bi pa jo rada presenetila s "torto" za rojstni dan. Njena mamica mi je dala sestavine ki jih lahko je in to je zgoraj vpisano. Drugega ne sme. Vem še to, da lahko je samo Šparov polbeli razrezani kruh in nič drugega. Še enkrat se vam zahvaljujem za pomoč. Čudoviti ste!! Bom pa vprašala če lahko suho sadje tudi je. Pa za kvas tudi. Vam sporočim. :) Wrysha Sporočilo je spremenil(a) Wrysha dne 12. sep 2007 16:55:22

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

12. sep 2007 18:16

Wrysha, nisem sigurna, če bodo vse sestavine OK, ampak poglej Schillerjevo torto od tete torte... jaz sem jo z malo popravka že delala za dva prijatelja s celiakijo in je bilo OK. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6337 samo ne vem kako je pri vas z jajci? LP, Staša Staša

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. sep 2007 18:29

A ste opazili, da ima dandanes čedalje več ljudi alergije, take in drugačne? Kaj nas vse še čaka, jaz sem lahko samo vesela, da lahko jem vse. Jelenckova

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. sep 2007 18:30

Kozmeja je napisal/a:
V knjižnici si sposodi knjigo Božanske dobrote od Marje Božič (ali pa vanjo vsaj pokukaj v kakšni knjigarni), v kateri so tudi torte za alergike. Pa še kakšno dobro idejo za okrasitev boš lahko dobila. Kozmeja
Aja, pa ta knjiga je res zakon! Priporočam. Jelenckova

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

12. sep 2007 19:42

Kaj bi lahko za nadev uporabila sadni puding, narejen iz hruškovega soka (ali soka jabolk), če mleka ne sme? Jaz se žal an to bolezen ne spoznam, ampak mislim, da bi to bilo uredu LP mina20

Wrysha  

član od: 20.5.2006

sporočila: 3

12. sep 2007 20:11

stasafrank je napisal/a:
Wrysha, nisem sigurna, če bodo vse sestavine OK, ampak poglej Schillerjevo torto od tete torte... jaz sem jo z malo popravka že delala za dva prijatelja s celiakijo in je bilo OK. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6337 samo ne vem kako je pri vas z jajci? LP, Staša Staša
Kolikor vem, ne sme jesti jajc niti pod razno. Prav tako ne masla, mandeljnov in orehov. Tudi lešniki na primer ne pridejo v poštev. Deklica je stara 6 let in že od rojstva naprej ugotavljajo vse možne alergije na živila. Na začetku vem da je lahko pila sojino mleko in jedla sojine izdelke, zdaj pa tudi tega ne sme več. Za dodatne sestavine še nisem prišla v kontakt z njimi. Bom pa vsekakor sporočila če lahko še kaj je. Mi je pa hecno ja, da lahko je polbeli kruh iz Špara, tisti ki je pakiran in razrezan. In nobenega drugega razen koruznega. Najbolj se mi dopadejo recepti z belo in rumeno polento. Že dve različne barve poživijo, potem pa še sadje. Mislim, da bom kar to poskusla nardit. Pa kakšen karamelni nadev se tudi dobro sliši. Všeč mi je tudi tist recept, ko pride kot potica. Mogoče kdaj tudi to sprobam. Bom pa "skočila" tudi v knjižnico po tisto knjigo za ideje. Še enkrat hvala. Lep večer. Wrysha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti